Kde sjednat cestovní pojištění online?

Vyrážíte do zahraničí a potřebujete pojistku? Pokud ano, nemusíte vždy vyrážet na pobočky konkrétních pojišťoven, stejně jako si nemusíte k sobě zvát pojišťovacího poradce. Dnes existují mnohem jednodušší a pohodlnější cesty, kam spadá také možnost uzavřít cestovní pojištění online. Pokud nevíte, jak na to, přinášíme vám několik tipů, které dnes na našem trhu patří mezi ty, které jsou nejběžnější.

Zkuste stránky konkrétních pojišťoven

Říkali jsme, že není nutné chodit na pobočku konkrétní pojišťovny. To ale neznamená, že byste neměli navštívit její webové stránky. Většina z nich, které patří mezi ty největší a nejznámější na našem trhu totiž umožní sjednat pojistku i tímto způsobem. Příkladem může být třeba pojišťovna Allianz, která na svém webu uvádí: „Sjednejte si cestovní pojištění do zahraničí online u Allianz během pár minut a pojistěte se tak pro případ úrazu, storna zájezdu, anebo ztráty zavazadel.“

Pokračování článku  Myslete na strýčka Příhodu a zřiďte si úrazové pojištění

Rychlost ale nemusí být tím jediným důvodem, proč jít touto cestou. Jelikož pro pojišťovny je tato cesta spojena s jednodušší administrativou, jsou schopny nabídnout i zajímavé slevy. Díky tomu uzavřete cestovní pojištění online nejenom z pohodlí domova, ale i s jistotou toho, že bude výhodnější, než v rámci standardního ceníku.

Cestovní pojištění vám nabídne i Komerční banka.

Cestovní pojištění online nabízejí i porovnávače

Další možností, jakou se můžete vydat, jsou takzvané porovnávače cestovního pojištění. I ty jsou zajímavou cestou, jakou můžeme jít. Dnes platí, že patří mezi možnosti, které jsou nejvíce vyhledávané. Důvody jsou jasné, a to hlavně možnost nízkých cen. Pokud bychom měli být objektivní, je třeba říci, že ceny si můžeme jednoduše prostřednictvím internetu porovnat. Daná varianta tedy nabídne cestovní pojištění online od většiny pojišťoven a v rámci přehledné tabulky nám srovná jejich ceny. Ty ale nejsou to jediné, co můžeme vidět. Stejně tak můžeme srovnávat podle dalších parametrů, kam se řadí třeba:

  • Limity pojistného plnění
  • Rozsah pojistných služeb
  • Různé připojištění
Pokračování článku  Ztratit pracovní místo nebo platit škodu? Kryjte se pojištěním!

Zkuste i mobilní aplikace

Třetí cesta, jak sjednat cestovní pojištění online, povede přes váš mobilní telefon. Dnes totiž není problém mít k dispozici několik aplikací, které jsou spojeny buď s konkrétní pojišťovnou, nebo jsou spojeny s konkrétním porovnávačem cen cestovního pojištění. Zde platí, že tato cesta může být jednou z nejjednodušších. Navíc je volena i v případě, kdy potřebujete sjednat pojistku i na poslední chvíli. Není totiž žádným problémem, pokud vytáhnete mobil třeba pár desítek kilometrů před hranicemi, nebo ještě v odletové letištní hale.

Díky dostupnosti internetu tak pojistku sjednáte za pár minut, informativní kartičky uložíte do svého telefonu a můžete vyrazit na cestu. A to s jistotou, že finanční ochrana bude zaručena.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *