Kdo je banka 6210 a co nabídne?

Bankovní kódy jsou dnes se segmentem bank přímo spjaté. Najdeme je nejenom na tuzemských formátech účtu, ale najdeme je také na formátech mezinárodních čísel účtů. Pokud bychom se měli podívat na to, k čemu slouží, vychází nám několik důvodů:

  • Jasná identifikace banky
  • Zamezení zaslání peněz na jiný účet
  • Zjednodušení zadávání platebního příkazů

Kdo je banka 6210? mBank

Podívejme se na jeden poměrně známý kód. Zajímá-li i vás, kdo je banka 6210, je to samozřejmě na našem trhu známá a oblíbená mBank. Ta se zapsala do historie ve chvíli, kdy na náš trh přišla. Byla totiž spojena s možností získat bankovní účet zcela zdarma a bez poplatků. To do té doby nebylo zvykem. Podíváme-li se na konkrétní datum, byl to podzim roku 2007, kdy banka začala poprvé nabízet své služby. Jak se tedy ukazuje, historii má banka poměrně zajímavou.

Stejně tak má zajímavý také svůj celkový model. Nabízí produkty a služby jak pro běžné osoby, tak i podnikatelům. Odnepaměti je však banka 6210 spjata s ním, že vše staví na takzvaném samoobslužném modelu. Tedy na možnosti toho, že budeme náš bankovní účet spravovat z pohodlí domova, třeba prostřednictvím internetu a telefonu. Návštěvy poboček tak budou minimální.

Pokračování článku  Jakými způsoby vám umožní mBanka vstup na účet?

Jaké služby a produkty banka nabídne?

Základní charakteristiku tedy známe a můžeme se podívat na to, co konkrétně dokáže klientům nabídnout. Základními produkty jsou nejenom bezplatné běžné účty, jelikož u mBank se dočkáme také těch spořicích. Ty nám kromě jednoduché správy našich finančních prostředků umožní peníze také zhodnocovat o zajímavý úrok. Výhodou oproti investicím je nejenom garantovaná výše úroku, ale i nulové riziko ztráty vkladu.

Banka je zde také pro ty, kteří si chtějí peníze půjčit. To lze hned několika způsoby. První z nich není nic jiného, než standardní půjčka. Jasné je, že nejoblíbenější je ta, kterou lze využít na cokoliv, bez dokládání účelu. Druhou možností jsou kreditní karty. Ty nám nejenom usnadní naše nákupy a placení jako takové. Jejich pozitivní charakteristikou je také to, že díky jejich využívání můžeme čerpat řadu výhod.

Lze se také pojistit

Oblast pojištění sice nepatří mezi běžné bankovní služby, ale banky tuto možnost nabídnou stále častěji. Proč? Jelikož souvisí hlavně s úvěrovými produkty. Mezi ty patří dosud nezmíněná hypotéka a tak si výhody pojistky můžeme ukázat právě na ní. Zde banka 6210 nabídne pojištění k hypotéce, jehož charakteristika je taková: „Toto pojištění zajistí vaše závazky z hypotečního úvěru v případě neočekávaných životních situací, které mohou způsobit neschopnost úvěr splatit.“ Výhodou je rozhodně to, že si daný produkt mohou sjednat všichni, kteří si žádají o hypotéku na bydlení, rekonstrukci, na nákup nemovitosti, stejně jako i ti, kteří žádají o hypotéku neúčelovou.

One comment

  1. Jakou zákonou povinnost má Vaše banka na připsání finační částky na účet? Konkrétně, příkaz z KB?
    Děkuji za odpověď.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *