Kdy nám mohou pomoci nejvýhodnější konsolidace půjček?

Konsolidovat je dnes velmi vyhledávaná možnost, jak začít řešit několik více či méně nevýhodných půjček a podobných úvěrových produktů. I proto se tímto směrem vydává stále více lidí. Samozřejmě ty mohou mít různé důvody, proč je konsolidace, nebo též sloučení úvěrů využíváno. Pokud i vy uvažujete nad tím, že vaším cílem bude nejvýhodnější konsolidace půjček, pojďme se společně podívat na to, kdy vám tento produkt, který patří také do segmentu těch úvěrových, může pomoci.

Konsolidavat můžete i bankovní sektoru, více informací na zajimave-tipy.cz/co-vse-klientum-nabidne-reifeizen-banka

Ideální, pokud nezvládáte měsíční splátky

To bývá samozřejmě jeden z těch nejčastějších důvodů, kdy bývá nejvýhodnější konsolidace půjček využívána. A to proto, že lidé zkrátka mají svůj rozpočet tak našponovaný, že málokdy dokážou něco ušetřit. Všechny peníze tak padnou na splátky a případné nečekané výdaje mohou znamenat velké problémy.

Naštěstí konsolidací lze tento problém velmi dobře eliminovat, a to jednoduchým způsobem. Poté, co jsou úvěry sečteny, je celková částka rozložena na delší dobu. A to znamená možnost úspory i v řádech několika tisíců korun měsíčně. Ideální, jak rozpočtu výrazně ulevit. Ideální, jak si lze úsporu spočítat, mohou být různé kalkulačky na stránkách samotných poskytovatelů. Například RB uvádí tento modelový příklad: „Úvěr ve výši 200 000 Kč se splatností 6 let a úrokovou sazbou 10,9 % p. a. má měsíční splátku 3 797 Kč. Jednorázový poplatek za přijetí, posouzení a poskytnutí žádosti o úvěr činí 0 Kč, měsíční poplatek za využívání a správu úvěru činí 0 Kč. RPSN je 11,46 % p. a. a celková částka splatná spotřebitelem je 273 342 Kč.“

Nejvýhodnější konsolidace půjček je dobrá ve chvíli, kdy chcete snížit úrok

Právě vysoké úroky bývají největším problémem většiny úvěrových produktů. Je samozřejmě třeba říci, že konsolidací je lze také výrazně snížit. Ve výsledku tak zaplatíte méně, než kolik byste platili aktuálně. Říci je ale třeba i to, že hlavně závisí na konkrétním poskytovateli. S ohledem na snižování úroků jasně vedou banky, které jsou v rámci segmentu úvěrů nejlepší volbou. Díky tomu můžete úrokovou sazbu snížit třeba i o několik desítek procent. A to zvláště ve chvíli, kdy aktuálně splácíte půjčku velmi nevýhodnou.

Doporučení: Ačkoliv konsolidaci v tomto směru doporučujeme, musíme podotknout, že ne vždy dokážou banky úrok snížit až na výhodnou mez, jak si představujeme.

Můžete získat i další peníze

Důvodem, proč lidé konsolidaci využívají jsem popsali podrobně zde. Zároveň ale samozřejmě mohou chtít další peníze. I to dnes řada bank, stejně jako řada nebankovních společností svým klientům nabídne. A to tak, že dostanou peníze na účet nebo na ruku a daná částka je ihned připsána ke konsolidovanému úvěru. Stále tedy bude platit to hlavní, a to pouze jedna splátka měsíčně, a to za výhodnějších podmínek, než u stávajících úvěrů. Samozřejmě důležité je dodat, že vše může být určeno jenom tomu, kdo splní dané podmínky. A ty jsou podobné, jako u běžných úvěrů. A tak pokud vybíráte konsolidaci, doporučujeme se zaměřit na tyto parametry:

  • Co vše lze konsolidovat
  • Do jaké výše lze konsolidovat
  • Jaké jsou podmínky získání
  • Kolik ušetříme

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *