Kdy se (ne)vyplatí krátkodobá půjčka?

Nebankovní půjčky se v porovnání s klasickými bankovními půjčkami pyšní řadou předností, v jejichž kontrastu stojí i nedostatky. Hlavními tématy diskuzních fór bývají zejména nevýhody krátkodobých půjček (na něž však upozorňují většinou klienti, kteří jsou sami problémoví). O výhodách se zde mluví výrazně méně. Co ale převažuje ve vašem případě?

Výhody nebankovních půjček

Nebankovní krátkodobá půjčka se pyšní především rychlým vyřízením žádosti. Nebankovní půjčky jsou mnohem rychleji vyřízeny než bankovní. Důvodem je jejich vyhodnocování a schvalování 24 hodin denně, včetně víkendů a svátků. Rychlosti vyřízení je docíleno prostřednictvím prescoringových systémů, jež pomáhají vyhodnocovat žádosti o půjčku v reálném čase. Někteří zprostředkovatelé, jaké je například Kredito24, přenechávají vyhodnocování především na počítači.

Krátkodobá půjčka poskytuje peníze ve velmi krátkém čase. A v neposlední řadě vás nadchnou benevolentní podmínky pro získání půjčky. Nebankovní instituce nabízí pestrou škálu krátkodobých půjček, z nichž si vyberou nezaměstnaní, ženy na mateřské dovolené i lidé se záznamem v registru dlužníků.

Pokračování článku  Půjčka na mateřské dovolené - u koho ji lze získat ?
Kdy se nevyplatí krátkodobá půjčka?
adnowak / Pixabay

Stejně jako u bankovních půjček, tak i u nebankovních půjček se dá vyřídit krátkodobá půjčka online. Pakliže vám tato možnost nevyhovuje, nabízí se sjednání prostřednictvím telefonu, případně na schůzce se zástupcem společnosti.

A podstatnou výhodou je, že se dá půjčka vyřídit na krátkou dobu. Současný finanční trh nabízí takzvané finské půjčky neboli malé půjčky (zpravidla do 5 000 Kč), jejichž doba splatnosti se pohybuje v řádech dnů (do 30 dnů). Jedná se o řešení před výplatou.

Nevýhody nebankovních půjček

  • Vyšší sazba RPSN
  • Nesolventní poskytovatelé půjček
  • Větší rizika

Krátkodobá půjčka a seznam firem:

  • Ferratum půjčka
  • ZUNO půjčka
  • Home Credit půjčka
  • Kouzelná půjčka
  • OMEGA půjčka

[stextbox id=”info”]Zkušenost klienta s krátkodobou půjčkou: Bohužel, mám negativní zkušenost, která však může být varováním pro ostatní. Při výběru krátkodobé půjčky jsem se dívala především na úrokovou sazbu. Podepsala jsem smlouvu, aniž bych si důkladně přečetla všechny body. Smlouva vypadala opravdu transparentně, a tak jsem si ji nečetla do konce. To byla velká chyba. Poté mi byly účtovány velmi vysoké poplatky kromě úrokové sazby, která také nebyla nízká. Proto doporučuji, abyste se vždy dívali na sazbu RPSN. A hlavně si přečtěte recenze na dané společnosti, protože ne všechny nabízí to, co slibují.[/stextbox]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *