Komerční banka – proč ano, proč ne?

Komerční banka a.s. je mateřskou společností Skupiny KB a současně nenahraditelnou součástí důležité mezinárodní skupiny Société Générale. Komerční banka představuje významnou bankovní instituci v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Portfolio této univerzální banky zahrnuje běžné účty pro fyzické osoby, úvěrové služby a také investiční produkty. V roce 2011 služeb Komerční banky využívalo na 1,6 milionu klientů, kteří využívali přítomnosti poboček i bankomatů.

Víte, že … Komerční banka se pyšní také dlouhou historií, přičemž její založení se datuje v roce 1990. V tomto roce byla založena jako státní instituce.

Recenze běžných účtů

Komerční banka stávajícím i novým klientům nabízí hned několik typů běžných účtů. My se podíváme konkrétně na Konto G2.2, MůjÚčet a ProfiÚčet.

Konto G2.2 je studentské konto, které je založeno studentům od 15 do 26 let. K získání tohoto účtu je nezbytné doložení potvrzení o studiu prezenčního oboru. Využívá-li student aktivně platební kartu (k placení v obchodech alespoň jednou za měsíc), čeká ho odměna ve výši 333 Kč za rok. I studenti mají právo dohlížet na své finance, a tak je k účtu zřízeno i internetové bankovnictví.

Pokračování článku  Jaké nabídne Komerční banka cestovní pojištění?

Pro fyzické osoby Komerční banka připravila MůjÚčet a pro podnikatele ProfiÚčet. Pro zákazníky a uživatele těchto účtů připravila Komerční banka také řadu odměn a bonusů. Je možné snížit poplatky za vedení účtu u varianty MůjÚčet až o 100 %. Cena za vedení ProfiÚčtu je od 99 Kč do 169 Kč. K oběma účtům je zřízeno internetové bankovnictví, telefonní bankovnictví i Mobilní banka.

Recenze úvěru

Velké popularitě se v bankovní sféře těší Osobní úvěr od Komerční banky, který je poskytován ve výši od 30 000 Kč do 2 500 000 Kč. Maximální splatnost úvěru je 6 let. Zde je nutnost založení i osobního účtu u Komerční banky. Tento úvěr je určen výhradně pro osobní, nepodnikající účely.

Komerční banka uvádí: „Pokud chcete mít jistotu, že ani nepříjemná životní událost neohrozí splácení úvěru, sjednejte si Pojištění schopnosti splácet – rychlou a účinnou finanční pomoc se splátkami úvěru v případě nečekané události.“

Komerční banka a její výhody

  • Dlouhá historie = silné zázemí společnosti
  • Individuální přístup osobního bankéře
  • Snížení poplatku za vedení účtu
  • Hustá síť bankomatů
Pokračování článku  Půjčky Brno - možnost, jak získat peníze v jihomoravské metropoli

Komerční banka a její nevýhody

  • nízké úrokové sazby u spořicích produktech
  • nutnost certifikátu pro přístup do aplikace MojeBanka
  • vysoké poplatky při neaktivním využívání běžného účtu

Při prvním setkání s bankéřem Komerční banky jsem byla mile překvapena. Přístup byl skutečně individuální a bankéř měl snahu vyhovět i mým náročnějším požadavkům. Komerční banka má pobočky na každém rohu, tudíž vždy v případě nejasností se vždy mohu obrátit na některou z nich. V místě svého pobytu nemám nouzi ani o bankomat Komerční banky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *