Konsolidace půjček? Určitě se vám vyplatí

Skoro každému člověku se stane, že neodolá nějaké výhodné nabídce, a pořídí si věc, po které touží, na dluh. Díky tomu může danou věc užívat okamžitě a nemusí dlouho spořit. Protože takový nákup je jednoduchý a lákadel je mnoho, úvěrové produkty bývají stále mnohem snadněji dosažitelné a dostanou je i ti, kteří jsou již zadluženi, může výše jednotlivých úvěrů přesáhnout únosnou mez a dlužník je donucen půjčovat si dál, až se dostane do dluhové pasti.

Pak už se v úvěrech i těžko orientují a hrozí zde reálné riziko, že dlužník svým závazkům nebude moci dostát. Pro takové případy je zde sloučení úvěrů neboli konsolidace půjček.

Při konsolidaci zaplatíte více

Sloučení úvěrů neboli konsolidace je speciální druh půjčky, kterou poskytují jak banky, tak nebankovní společnosti. Díky tomuto produktu neušetříte tak, jak se často inzeruje – pouze si snížíte splátky a prodloužíte dobu splácení. Také získáte lepší přehled o svých závazcích, protože tímto způsobem můžete splatit všechny své půjčky a platit pak pouze jednu splátku. Splatit tak můžete půjčky, úvěry, kontokorent i kreditní karty. Nižší splátka tolik nezatíží Váš rozpočet a sami si zvolíte dobu splácení.

Pokračování článku  Konsolidační úvěr na snížení měsíčních splátek

Komu se vyplatí konsolidovat

Pokud se chcete dostat z dluhové pasti, je pro Vás konsolidovat půjčky vhodným řešením. Není však poskytnuta každému. Jste-li předluženi příliš, nebudete pro banku ani nebankovní společnost vhodným kandidátem pro konsolidaci, protože Vás budou považovat za rizikové z hlediska úvěru. O sloučení úvěrů však často žádají i klienti, kteří se nechtějí zabývat organizací svých úvěrů a neustálým připomínáním splátek.

Konsolidace půjček bývá spojena s další půjčkou

Určitě si projděte jednotlivé nabídky konsolidace úvěrů, podmínky se mohou značně lišit. S konsolidací úvěrů bývá také často spojena další půjčka, poskytovatel konsolidace za Vás zaplatí Vaše úvěry a ještě Vám nějakou částku půjčí. Tato půjčka alespoň v minimální výši bývá podmínkou schválení konsolidace. Někdy je konsolidace vyšších částek podmíněna i pojištěním úvěru.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *