Alarm Clock Coins Finance Money  - Tumisu / Pixabay

Konsolidace půjček vám může ulehčit život v nepříznivé situaci

Půjčky patří mezi velmi nebezpečné, ale často využívané nástroje pro zajištění potřeb nemalého množství českých domácností. Ať už se jedná o vybavení domácností, nový automobil, chalupu či zahraniční dovolenou. Lidé si zkrátka berou půjčky na cokoliv, pokud v danou chvíli nemají patřičnou hotovost.

Určitě jste již stáli před rozhodnutím, zda si vzít půjčku, úvěr či nikoliv. Pokud byla vaše volba několikrát jednoznačně „ano“, je dobré se zamyslet nad tím, zda není lépe zvolit konsolidaci půjček. Tímto krokem si můžete podstatně snížit splátky, které v současné době vydáváte na několik typů půjček a úvěrů.

Co je to konsolidace úvěrů

Konsolidace není zase tak nový termín, ale opakování je „matka moudrosti“. Jde o velmi oblíbený a účinný nástroj, jak ušetřit na splátkách a dostat vše pod kontrolu. Konsolidace půjček a úvěrů se dá praktikovat na skoro všechny druhy půjček a úvěrů.

Konsolidace představuje sloučení všech půjček a úvěrů, které máte pouze do jednoho finančního produktu. Pokud máte dvě různé půjčky, nepředstavuje to až tak závažný problém. Pokud jste si „nasekali“ půjček povícero, můžete se v tom začít ztrácet. Tím, že shrnete všechny půjčky do jedné, můžete překvapivě ušetřit i nějakou tu finanční hotovost.

Pokračování článku  Bezúčelná půjčka od ČSOB až na 7 let
Money Cash Coins Payment Debt - AlexBarcley / Pixabay
AlexBarcley / Pixabay

Shrnutím všech půjček pouze do jedné ušetříte jednak na poplatcích a také případných složenkách. Navíc je možné dohodnout si nový splátkový kalendář, kde je možné splátku přizpůsobit vašim možnostem. Lze rovněž pohybovat s částkou a také dobou splácení, nabízí se lepší podmínky pro splácení, ručení a spoustu dalšího. Konsolidace půjček umožňuje zpřehlednit různorodé typy bankovních, ale i nebankovních půjček.

Výhody konsolidace půjček a úvěrů

  • Sjednocení všech dluhů pouze do jedné splátky;
  • Ušetříte na poplatcích a složenkách za jednotlivé půjčky;
  • Možné snížení splátky a prodloužení doby splatnosti;
  • Nastavení nových podmínek, které vám budou lépe vyhovovat;
  • Rychlé a přehledné řešení všech dluhů;
  • S konsolidací je možné ušetřit i finanční hotovost.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *