Konsolidační úvěr na snížení měsíčních splátek

Konsolidace úvěrů a půjček je v současnosti mezi klienty stále oblíbenější fenomén, což je jen jedním z jasných důkazů toho, že v současnosti jsou úrokové sazby a tedy i úvěry nejvýhodnější v historii vůbec. Samotný konsolidační úvěr je vynikajícím řešením pro lidi, kteří mají dost nevýhodných půjček, které si v minulosti vzali. Právě díky konsolidaci nevýhodných půjček totiž můžete i vy ušetřit nejen množství nervů, ale i množství finančních prostředků.

Konsolidační úvěr se dnes vyplatí v bance a i ve větších nebankovních subjektech

Současné rekordně nízké úroky ECB jsou ideální příležitostí pro všechny, kteří chtějí ušetřit co nejvíce finančních prostředků. Ty totiž ovlivňují i ​​samotnou výši úroků běžně dostupných půjček v bankách a nebankovních subjektech, které jsou v současnosti několikanásobně nižší než v minulosti. To se týká především klienti bank, ale i nebankovních subjektů, kteří si před pár lety vzali půjčku na několik let s ještě tehdejší sazbou.

Určitě je však konsolidační úvěr vhodný i pro ty, kteří mají několik menších půjček z bank a nebankovních subjektů, které by chtěli sjednotit do jednoho většího a výhodnějšího úvěru.

Pro koho není konsolidační úvěr vhodný?

V případě, že nejste zaměstnán, případně nemáte možnost dokladovat svůj stálý měsíční příjem, konsolidační úvěr by v takovém případě s velkou pravděpodobností nebyl pro vás vhodný. Ten má totiž svůj význam pouze za předpokladu, že spojíte hned několik nevýhodných úvěrů v jeden velký, což v případě půjčky pro nezaměstnané, která je poskytována obecně jen do několika stovek eur, není možné.

Pokračování článku  Jaké produkty nabízí Raiffeisen stavební spořitelna?

Na jaké poplatky byste se měli připravit?

Poplatkům se pravděpodobně nevyhnete ani v tomto případě a jejich samotná výše bude záležet jen a jen od toho, kde a kolik máte v současnosti půjček. Běžný je kromě poplatku za předčasné splacení úvěru (ten určuje společnost, kde jste si půjčku předtím vzali) i poplatek za vyřízení konsolidace, poplatek za výpočet zbývající dlužné částky (není povinný) av případě, že máte zájem o úvěr s ručením to může být i poplatek za znalecký posudek nemovitosti a různé poplatky na katastrálním úřadě.

Co můžete reálně získat díky konsolidaci úvěru?

Cílem konsolidace není jen snížení nákladů na úroky, ale i větší přehlednost mezi úvěry. Díky tomu nebudete muset neustále myslet, jestli jste náhodou nezapomněli zaplatit nějakou splátku. Při konsolidaci půjček můžete požádat o snížení měsíční splátky ve srovnání se součtem všech splátek, které dnes platíte. Za předpokladu, že požádáte o konsolidační úvěr s ručením nemovitostí, kromě nižších splátek můžete požádat io fixaci úrokové sazby, která je dnes bezpochyby velmi nízká.

Pokračování článku  Konsolidace půjček Air bank – jak vypadá a co nabídne?

Nesmíme zapomínat ani na fakt, že tento úvěr nemusíte brát pouze za účelem splacení jiných, ale i za účelem půjčení dalších prostředků, přičemž však logicky budete muset požádat o vyšší výši půjčky jako je součet nákladů na uhrazení půjček, které chcete sjednotit.

Výhody konsolidačního úvěru

  • Sjednocení nevýhodných úvěrů v jeden velký
  • Snížení nákladů na úroky a různé poplatky
  • Možnost požádat o volitelnou výši úvěru a lhůtu splatnosti

Nevýhody konsolidačního úvěru

  • Není vhodný pro každého
  • Různé poplatky jako například ty za předčasné splacení půjčky

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *