Konsolidační úvěr na snížení měsíčních splátek

Konsolidace úvěrů a půjček je v současnosti mezi klienty stále oblíbenější fenomén, což je jen jedním z jasných důkazů toho, že v současnosti jsou úrokové sazby a tedy i úvěry nejvýhodnější v historii vůbec. Samotný konsolidační úvěr je vynikajícím řešením pro lidi, kteří mají dost nevýhodných půjček, které si v minulosti vzali. Právě díky konsolidaci nevýhodných půjček totiž můžete i vy ušetřit nejen množství nervů, ale i množství finančních prostředků.

Konsolidační úvěr se dnes vyplatí v bance a i ve větších nebankovních subjektech

Současné rekordně nízké úroky ECB jsou ideální příležitostí pro všechny, kteří chtějí ušetřit co nejvíce finančních prostředků. Ty totiž ovlivňují i ​​samotnou výši úroků běžně dostupných půjček v bankách a nebankovních subjektech, které jsou v současnosti několikanásobně nižší než v minulosti. To se týká především klienti bank, ale i nebankovních subjektů, kteří si před pár lety vzali půjčku na několik let s ještě tehdejší sazbou.

Určitě je však konsolidační úvěr vhodný i pro ty, kteří mají několik menších půjček z bank a nebankovních subjektů, které by chtěli sjednotit do jednoho většího a výhodnějšího úvěru.

Pro koho není konsolidační úvěr vhodný?

V případě, že nejste zaměstnán, případně nemáte možnost dokladovat svůj stálý měsíční příjem, konsolidační úvěr by v takovém případě s velkou pravděpodobností nebyl pro vás vhodný. Ten má totiž svůj význam pouze za předpokladu, že spojíte hned několik nevýhodných úvěrů v jeden velký, což v případě půjčky pro nezaměstnané, která je poskytována obecně jen do několika stovek eur, není možné.

Pokračování článku  Konsolidace půjček – jak probíhá a co vše lze sloučit?

Na jaké poplatky byste se měli připravit?

Poplatkům se pravděpodobně nevyhnete ani v tomto případě a jejich samotná výše bude záležet jen a jen od toho, kde a kolik máte v současnosti půjček. Běžný je kromě poplatku za předčasné splacení úvěru (ten určuje společnost, kde jste si půjčku předtím vzali) i poplatek za vyřízení konsolidace, poplatek za výpočet zbývající dlužné částky (není povinný) av případě, že máte zájem o úvěr s ručením to může být i poplatek za znalecký posudek nemovitosti a různé poplatky na katastrálním úřadě.

Co můžete reálně získat díky konsolidaci úvěru?

Cílem konsolidace není jen snížení nákladů na úroky, ale i větší přehlednost mezi úvěry. Díky tomu nebudete muset neustále myslet, jestli jste náhodou nezapomněli zaplatit nějakou splátku. Při konsolidaci půjček můžete požádat o snížení měsíční splátky ve srovnání se součtem všech splátek, které dnes platíte. Za předpokladu, že požádáte o konsolidační úvěr s ručením nemovitostí, kromě nižších splátek můžete požádat io fixaci úrokové sazby, která je dnes bezpochyby velmi nízká.

Pokračování článku  Půjčení peněz od MONETA Money Bank – snadno a rychle

Nesmíme zapomínat ani na fakt, že tento úvěr nemusíte brát pouze za účelem splacení jiných, ale i za účelem půjčení dalších prostředků, přičemž však logicky budete muset požádat o vyšší výši půjčky jako je součet nákladů na uhrazení půjček, které chcete sjednotit.

Výhody konsolidačního úvěru

  • Sjednocení nevýhodných úvěrů v jeden velký
  • Snížení nákladů na úroky a různé poplatky
  • Možnost požádat o volitelnou výši úvěru a lhůtu splatnosti

Nevýhody konsolidačního úvěru

  • Není vhodný pro každého
  • Různé poplatky jako například ty za předčasné splacení půjčky

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *