Kupujete auto? Registr vozidel vás nemine

Automobily dnes využívá stále více lidí. Jsou většinou nezbytným dopravním prostředkem, díky kterému se můžeme celkem snadno dopravit na jakékoliv místo. Provoz auta je ale stále spojený s celou řadou různých povinností. Není to jenom nutnost platit odpovídající pojistku. Je to také nutnost mít automobil přihlášený. Aby to bylo možné bez komplikací, existuje registr vozidel. Jedná se o databázi, která tak eviduje všechny automobily včetně jejich majitelů. A to těch, kteří jezdí právě u nás.

Jaké auto můžeme přihlásit?

Dnes platí, že nemusíme nutně mluvit jenom o autech, ale o dopravních prostředcích. V tomto směru totiž platí, že registr vozidel vyžaduje přihlásit každý motorový dopravní prostředek. Zde nezapomínáme také na to, že se může jednat jak o situaci, kdy koupíme nový vůz, stejně jako o situaci, kdy koupíme vůz ojetý. Dané nákupy a prodeje se dále nemusejí týkat jenom České republiky. Automobil musíte přihlásit i v případě, kdy dojde k tomu, že si ho dovezete ze zahraničí. A jak jsme zmínili, může se jednat o libovolný prostředek k dopravě, jako je:

  • Motocykl
  • Nákladní automobil
  • Osobní nebo užitkový automobil
Pokračování článku  Povinné ručení stále zdražuje, jeho cenu však můžete částečně ovlivnit

Kde registr vozidel najdeme?

Pokud plánujeme konkrétní návštěvu za účelem přihlášení, neměli bychom zapomínat také na to, kdy daný registr najdeme. Zde je situace taková, že se nacházejí ve většině správních obvodů po naší zemi. My bychom si následně měli vybrat přesně ten obvod, který vyhovuje konkrétní spádové oblasti, ve které bydlíme. Jedině tak budeme mít jistotu, že náš dopravní prostředek konkrétní registr vozidel skutečně bez problémů přihlásí. Zapomínat samozřejmě nesmíme na to, že je třeba vzít si všechny potřebné dokumenty, jako jsou hlavně technické průkazy od vozu, stejně jako doklady totožnosti spojené s naší osobou.

Jak přihlášení probíhá?

Není třeba se bát toho, že by byl registr vozidel spojený s jakkoliv složitou administrativou. Jednoduše stačí přijít, vyplnit formulář, předat vše potřebné a za několik minut již odcházet s informacemi o tom, že je naše auto přihlášeno. Samozřejmě v některých případech bychom měli myslet na to, že je registr vozidel poměrně vytíženou institucí. To souvisí s tím, že může trvat i několik hodin, než se dostaneme na řadu. V takových případech ale došlo k tomu, že řada velkých dopravních inspektorátů nabízí možnost se jednoduše objednat předem. Jednou z takových ukázkových možností je třeba Brno: „Můžete se také elektronicky objednat na Vám vyhovující termín k přepážce v registru vozidel ODSČ MMB, Kounicova 67 – vstup ze schodiště od Zemské knihovny, k vyřízení Vaší záležitosti v registru vozidel, případně projednat nejasné otázky týkající se této problematiky.“

Pokračování článku  Povinné ručení stále zdražuje, jeho cenu však můžete částečně ovlivnit

Díky tomuto tak na domluvený čas dorazíte na dané místo a máte jistotu, že půjdete na řadu skutečně během několika minut. Bez zdlouhavého a nepříjemného čekání.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *