Kvalitní obalový materiál je základem každého e-shopu. Nebojte se investovat do ochrany zboží během přepravy

Pokud vlastníte e-shop, určitě se nevyhnete dopravě svého zboží k zákazníkům, během nějž se může objevit celá řada komplikací. Největší problémy se často objevují na straně obalového materiálu, který je nekvalitní, což samozřejmě často vede k nespokojenosti zákazníků. Nedostatečně pevný obalový materiál totiž může zapříčinit i poškození zboží.

U obalového materiálu dbejte zejména na kvalitu

Téměř každý majitel e-shopu ví, že o jeho úspěchu nerozhoduje pouze kvalita nabízeného zboží, ale především jeho doprava. Pokud se objeví více zákazníků, kteří nebudou spokojeni s dopravou, je pravděpodobné, že se takové problémy projeví i na vašich výnosech. Právě proto je lepší razit strategii, během které věnujete svoji pozornost nejen fungování e-shopu, ale i kvalitě dopravy a balení zboží.

Mezi nejčastější problémy se obvykle řadí nedostatečné zabezpečení zboží, jež následně dorazí k zákazníkům poškozené. V první řadě si oprašte základy balení zboží a investujte i do výplně do krabic, s níž snadno ochráníte i velmi křehké zboží. Zvolit můžete kromě papírových výplní i polyesterové kousky, jejíž použití se hodí zejména u zboží s atypickým tvarem. Pozor si dejte i na pevnost samotných krabic, u nichž je lepší investovat do kvality než kvantity.

Pokračování článku  Uvažujete o podnikání, ale nevíte jak na to?

Nebojte se investovat do obalového materiálu na míru

Pokud si chcete být jistí, že budete schopni zabalit zboží opravdu kvalitně, není od věci nechat si obalový materiál vyrobit na míru. Tento krok se týká zejména papírových krabic, jejichž rozměr nemusí odpovídat veškerému zboží. Individuální výrobu obalového materiálu můžete zvolit i v případě, že chcete investovat do svého marketingu. Na první pohled atraktivní obal vám může přinést více zákazníků, nežli byste očekávali – vybírat přitom lze z opravdu široké škály obalů, které můžete často opatřit i vlastním logem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.