Moje KB banka přihlášení

Píšete do svého vyhledávače slovní spojení „moje KB banka přihlášení“? Pak se mějte na pozoru! V posledních měsících totiž vzniklo několik podvodných webů, na které se dostanete právě prostřednictvím svého internetového vyhledávače na základě vložení výše uvedené slovní fráze. Jak tedy rozeznat skutečné internetové bankovnictví od toho podvodného? A jak na přihlášení do oficiálního systému? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Oficiální vs. podvodné

Do internetového bankovnictví se vždy pro jistotu a klid v duši přihlašujte přímo prostřednictvím oficiálních stránek Komerční banky. Jejich adresu (www.mojebanka.cz) zadejte přímo do adresního řádku svého internetového prohlížeče nikoli do internetového vyhledávače (Google, Seznam apod.). Na oficiálních stránkách Komerční banky vám pochopitelně nic nehrozí, u podvodných napodobenin po vás mohou jejich správci vylákat přihlašovací údaje včetně hesla. Následně vám mohou bankovní účet „vyluxovat“ do posledního haléře. Moje KB banka přihlášení

Moje KB banka přihlášení – jak na to?

Přihlášení do oficiálního internetového bankovnictví Komerční banky je možné dvěma způsoby. Buďto za pomocí certifikátu uloženého v počítači nebo prostřednictvím certifikátu, jež je součástí vaší čipové karty. Pro obezřetné a komfortní přihlášení je také nutno znát odpovědi na otázky týkající se bezpečnostních certifikátů na kartě i v počítači. Jelikož se jedná o poměrně nestandardní způsob přihlášení a vyšší stupeň zabezpečení, mnoho klientů Komerční banky si jej pochvaluje. Na druhou stranu však počítá i s jistými komplikacemi. Se svým názorem na specifický přihlašovací proces KB se nám svěřil i pan Pavel L. z Kojetína:

Komerční banka pro mě vždy byla TOP bankou. Velmi mile mě překvapila jejich rychlá reakce na podvodné stránky, jež zneužívaly právě dobrého jména KB. I přesto, že mohou být noví klienti kvůli bezpečnostnímu certifikátu ze začátku v rozpacích, po důkladném pročtení nápovědy a instrukcí na oficiálních stránkách banky dojdou k názoru, že toto opatření bylo vzhledem k minulým událostem nevyhnutelné.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *