Může se nám první půjčka zdarma vyplatit?

Téměř napříč celým úvěrovým spektrem se můžeme setkat s celou řadou různých lákavých nabídek, které mají za cíl primárně snížit úroky. Nejdále šel segment mikropůjček a poskytovatelé, jako:

Právě ti totiž přišli s něčím unikátním, což je nazýváno jako první půjčka zdarma. A co to znamená? Že si můžete půjčit nabízené peníze za takových podmínek, kdy vám nebudou účtovány jak žádné úroky, tak vám nebudou účtovány také žádné poplatky. Logicky tedy vrátíte přesně tolik, kolik si půjčujete. A to i s jistotou dobrých služeb, jelikož jak jeden z poskytovatelů uvádí: „Půjčka Ferratum funguje již 8 let a za tu dobu pomohla vyřešit finanční potřeby již více než 1,5 miliónu klientům ve 20 zemích světa. I v České republice je velmi oblíbenou půjčkou před výplatou, schválenou a posílanou ihned na účet žadatele.

Skutečně bez poplatků?

Na první pohled ano, ale rozhodně je třeba dodat, že se k tomu vážou určité podmínky. Ty základní jsou samozřejmě takové, že je třeba půjčit si tolik, kolik je v rámci této slevové akce nabízeno. Dále je v souvislosti s poplatky třeba podotknout to, že se nesmíte zpozdit s placením, nebo si požádat o prodloužení nejčastěji třicetidenního termínu. Pokud se tak stane, počítejte s tím, že poplatek bude naúčtován. A v mnoha směrech se může jednat i o částku v řádech několika tisíc korun. Rázem už první půjčka zdarma nemusí být tak výhodná, jak se na první pohled zdá.

Pokračování článku  Rychlá půjčka bez příjmu? Jak vypadá a kdy ji využít?

Skutečně je první půjčka zdarma rychlá?

Zde určitě záleží na konkrétním poskytovateli, u kterého si žádáme. Ideální je online a SMS žádost a následné informace o tom, zda jsme schváleni, nebo nikoliv. Například tato to funguje u zmíněné společnosti Ferratum. Naproti tomu u společnost Zaplo je to jinak, jelikož u ní je třeba posílat oskenovaný doklad totožnosti, stejně jako je třeba zasílat korunový registrační poplatek. A to jsou samozřejmě situace, které mohou klasickou žádost o půjčku výrazně zbrzdit, a to až o několik dní, pokud nám do cesty přijde víkend, kdy banky převody nerealizují.

Jak je to s podmínkami získání? Ty u zmíněných společností rozhodně platí a tak se není třeba bát. Připomeňme tedy, že mezi ty konkrétní určitě patří to, že je třeba hlavně plnoletost, vlastnictví bankovního účtu a tuzemské státní občanství. Pravdou je, že některé společnosti mají v podmínkách také příjem, ale na druhou stranu je zde jistota toho, že ten není nutné nijak dokládat a tak si mohou požádat i osoby bez něho.

Výše nabízených částek?

Zde je třeba vědět, že k dispozici jsou hlavně menší sumy, v řádech několika tisíců korun českých.

Kdo chce více, tomu první půjčka zdarma, ani segment mikropůjček obecně zkrátka sloužit nemůže. Je to dáno tím, že původní účel těchto půjček byl takový, aby pomáhali lidem v tíživých životních situacích.

Mezi ty patřilo třeba to, že jim na účet nepřišla výplata, stejně jako mezi ně patřilo také to, že přišel nečekaný výdaj, který bylo nutné ihned zaplatit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *