Car Crash Phone Call Woman Girl  - Tumisu / Pixabay

Myslete na strýčka Příhodu a zřiďte si úrazové pojištění

Možná patříte k těm úzkostlivě opatrným lidem, kteří se na přechodu třikrát rozhlédnou a nejextrémnějším sportem, který kdy dělali, je stolní fotbálek. Ovšem úraz se může přihodit úplně každému – co když vás při onom zmiňovaném fotbálku trefí míček do oka a vy si trvale poškodíte zrak? Rizika úrazu se týkají naprosto každého, a nejen těch, kteří se vyžívají v adrenalinových výzvách.

Dlouhodobé léčení úrazů, stejně jako trvalé následky, mohou být pro vaši finanční situaci fatální. Kdo by za vás platil účty, kdybyste se půl roku léčili s komplikovanou zlomeninou? Nebo kvůli trvalým následkům už nikdy nemohli chodit do zaměstnání? Zařízení pojištění, které vás bude krýt v takových případech, dnes už není administrativně složité. Můžete se z pohodlí domova informovat o dostupných nabídkách, srovnat jejich cenu a vybrat si tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. „Pojištění je uzavíráno na jeden rok a je automaticky obnovováno zpravidla až do 60 let věku klienta. Věk pro vstup do pojištění bývá omezen – např. pro muže i ženy ve věku 18 do 55 let. Smlouvu lze kdykoliv v průběhu času vypovědět. Pojištění zpravidla platí, i pokud se zraníte například při řízení vozidla, sportovní činnosti, výkonu povolání a jiné aktivity, které se věnujete,“ říká odborník na pojištění ze srovnávacího portálu Porovnej24.cz.

Pokračování článku  Proč si sjednat pojištění online?

Úrazové pojištění za pár korun

Částky za nejlevnější úrazové pojištění bývají často tak nízké, že váš rozpočet opravdu bolet nebudou. Na jaká rizika se třeba můžete pojistit? Nejčastěji je to doba nezbytného léčení, kdy za každý den léčení úrazu obdržíte konkrétní částku, hospitalizace, trvalé následky pro případ, že vás úraz natrvalo poznamená nebo smrt následkem úrazu. Za úrazové pojištění zaplatíte v průměru od 150 do 500 Kč měsíčně.

Na co se vztahuje úrazové pojištění

Pokud máte po úrazu stopy po popáleninách, omezenou hybnost končetiny nebo zůstanete upoutáni na invalidním vozíku, úrazové pojištění vám nahradí výpadek příjmu způsobený sníženou pracovní schopností. V rámci pojištění trvalých následků úrazu dostanete odškodnění odpovídající rozsahu tělesného poškození. Proto se tomuto pojištění říká také rizikové pojištění. Úrazové pojištění je vhodné obzvláště pro sportovce, děti a manuální pracovníky.

Smrt následkem úrazu

Nejlepší úrazová pojištění řeší i situaci zajištění rodiny po smrti živitele, nejen proti úrazu. Zemře-li pojištěná osoba vlivem zranění, například úmrtí při dopravní nehodě, dostanou pozůstalí v rámci pojištění rizika smrti následkem úrazu, částku v předem dohodnuté výši.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *