Na co si dát pozor, když hledáme volná pracovní místa?

Jste bez práce a hledáte nové zaměstnání? Pokud ano, je rozhodně třeba hledat, kde je to pravé místo, které může být stvořeno právě pro vás. Samozřejmě možností, kde hledat, je hned několik. Mezi nejběžnější a nejvyužívanější patří třeba:

  • Internet
  • Personální agentury
  • Lokální i celorepublikový tisk

Kromě běžných a standardních inzerátů se však můžete setkat i s těmi, kterým byste se měli vyhnout. Podívejte se proto spolu s námi na to, čeho se vyvarovat, pokud volná pracovní místa hledáte.

Pozor na nic neříkající inzeráty

Velmi často se v nabídkách práce objeví inzeráty, ze kterých se doslova nic nedočtete. Podíváme-li se na ně konkrétně, tak taková volná pracovní místa jsou obvykle spojena s různým podomním prodejem, nabízením služeb po telefonu a s nepravidelnou mzdou. I když není nic v inzerátu, můžete zkusit zeptat se mailem, nebo telefonicky. Ani v tomto případě však nemusíte uspět, jelikož se vám daní zaměstnavatelé budou snažit vše zatajit a vše před vámi odhalí až na osobní schůzce. Nejenom, že tak riskujete ztrátu vašeho času, ale i to, že vás nakonec přemluví.

Pokračování článku  Přinášíme zaručené tipy, jak získat práci vašich snů

Volná pracovní místa mohou požadovat i platby předem

I když na velkých online i jiných serverech jsou dané nabídky eliminovány, na řadě menších se již objevit mohou. Na první pohled se tedy tváří jako běžné nabídky, ale realita je zcela jiná. Mnohdy vše dopadne tak, že jste nuceni zaplatit poplatek, který bude spojený například s uvítacím balíčkem, kde dostanete další potřebné informace. Mnohdy ani to ne a tak tato volná pracovní místa u většiny lidí končí tím, že zašlou peníze a nemají nic.

Pozor na název konkrétní pozice

Důležité je také vědět, co jaká pozice konkrétně znamená. Dnes už se věci nenazývají pravými jmény a tak se můžete setkat s tím, že pozice, na kterou se chcete přihlásit, nese název třeba pracovník Front office. A co to znamená? Dle výkladu pojmů na webu Práce toto: „Pracovník front office má za úkol jednání s klienty, prezentaci společnosti a jejích služeb, dále přípravu smluvní dokumentace, vyřizování telefonických hovorů, kontrolu realizovatelných obchodů. „ V praxi to tedy znamená spíše sekretářka, asistentka a vrátná v jednom. Odpovídají tomu také časté požadavky, jako je pouze maturita.

Pokračování článku  Víme, jaké nejčastější chyby dělají žadatelé o zaměstnání

Seznamte se s vaší mzdou

I když mzda velmi často zazní až na pohovoru, je dobré si udělat jasno už při čtení inzerátu. Dnes mohou být různé druhy mzdy. Někdo dostává pevnou mzdu bez ohledu na výkon, u jiného je mzda dvousložková a u dalšího je založena čistě na provizích. Nelze říci, že by jakákoliv forma byla nutně špatná, pokud jste schopní lidé. Problémem je ale to, pokud se v inzerátu slibuje něco, co je nereálné. Tedy pokud danou mzdu za celou dobu existenci firmy dostal jednou jediný zaměstnanec, kdy se mu podařil jeden z nejlepších kontraktů, který byl k dispozici.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *