Obsah článku
Pracovali jste někdy v Německu nebo jste tam třeba na čas pobývali i s rodinou? Pak jste určitě museli řešit svou daňovou povinnost. I když jste však úřadu odevzdali veškeré náležitosti, neznamená to ještě, že je všechno vyřízeno.
Všeobecně totiž platí, že pokud úřadu něco dlužíte, ozve se okamžitě. Pokud však naopak dluží něco on vám, pak hraje mrtvého brouka až do úplného promlčení vašeho nároku. A tato doba je přitom opravdu dlouhá, daně totiž můžete dostat zpět až 4 roky zpětně.
Kdo má nárok na vrácení daní z Německa?
Možná vás to překvapí, ale výčet možností je poměrně široký. Na vrácení daní tak pravděpodobně dosáhne třeba ten, kdo v této zemi nepracoval celý rok, ale v zaměstnání se pohyboval pouze po některou jeho část. Daně zpět můžete dostat i v případě, že jste mimo Německo nepobírali žádný vyšší příjem. A na řadu samozřejmě přicházejí i nejrůznější odpočty.
Všeobecně jsou daně v Německu velmi výhodné pro ty, kdo žijí v manželském svazku. Ovšem nárok na přeplatek může vzniknout i v případě, že máte děti, za prací jste dojížděli a v dalších případech. A jak vlastně zjistit, zda máte nárok na přeplatek? Pokud se sami ve veškerých náležitostech nevyznáte, kontaktujte specialisty.
Co budete k vrácení daní potřebovat
Pro začátek si opatřete vyplněný formulář nazvaný Lonhsteuerbescheinigung a pokud možno také výplatní pásku od každého vašeho zaměstnavatele. Jestliže vám nějaké podklady chybí, nezoufejte. Skuteční specialisté je dokážou sehnat za vás. A na jak velký přeplatek se můžete těšit? Průměrně se jeho hodnota pro občany ČR pohybuje mezi 703 € a 5 041,92 €, tak proč to nezkusit?
Nechte si poradit od odborníků
Svěřte se do rukou odborníků z Tj-legal.cz. Předem nic neplatíte, náleží jim až procenta z úspěšně získaného přeplatku. Vůbec nic tedy neriskujete, můžete jen a jen získat. A orientační částku přeplatku vám navíc řeknou předem.