Na nebankovní půjčky si dávejte pozor, opatrnost je na místě

Nebankovní sektor funguje na zcela jiném principu než sektor bankovní. Nejedná se o segment, nad nímž dohlíží stát. Nebankovní instituce nejsou hlídány Českou národní bankou, a proto své finanční prostředky mohou půjčit prakticky komukoliv. Instituce si stanovují vlastní podmínky, které musí žadatel splňovat. Nebankovní půjčky jsou typické snadným a rychlým vyřízením, což mnoho lidí láká. Peníze poskytují soukromí investoři, jednotlivci, sdružení osob a také větší zavedené instituce, které dělají konkurenci bankám.

Nesolidní společnosti jsou již naštěstí minulostí

Na nebankovním trhu se pohybují také kvalitní, stabilní a seriózní obchodníci, které poskytují finance na obdobném principu jako banky, ale existuje i nemalé procento poskytovatelů, jejichž chování je nesolidní a jediným cílem je co nejvyšší zisk. Objevují se tedy praktiky hraničící s mezí zákona, a proto je potřeba si dát na takové obchodníky pozor. Tyto nesolidní společnosti poznáte snadno – nekompletní údaje, v obchodních podmínkách drobné písmo a neupravené smlouvy. Často je nápaditý i nereálně nízký úrok.

Nebankovní půjčky jsou poměrně snadnější a rychlejší k vyřízení ve srovnání s bankou. Jestli je smlouva kvalitní a odpovídá veškerým standardům, pak je tento druh půjčky výhodnější oproti bankovní. Peníze máme totiž k dispozici ihned a vyřízení je na počkání. Stačí si s sebou vzít pouze dva doklady totožnosti a pak už si jen užívat peněz.

Pokračování článku  Proč zvolit půjčky bez ručitele?

Nebankovní společnosti mají vyšší úrok

Někdy musíte počítat s poměrně vysokým úrokem, zejména u půjček bez registru. Není často vyžadován ani doklad o příjmu, což nepracující či matky na mateřské dovolené ocení. Je velmi důležité půjčky z nebankovního sektoru splácet, protože se můžete vystavit velkým problémům a k exekuci nebudete mít daleko. Čtěte si pečlivě smlouvu a obchodní podmínky, abyste nepodepsali něco, s čím byste nesouhlasili.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.