Nebankovní půjčka bez zástavy – aneb když se bojíte se ztráty nemovitosti

Mnoho lidí říká, že nebankovní půjčky jsou nevýhodné a měli bychom se jim vyhýbat. Toto sdělení není zase až tak úplně pravdou, jelikož můžeme narazit na poskytovatele, kteří nás svými podmínkami překvapí. Ideálním příkladem je nebankovní půjčka bez zástavy, tedy klasická nebankovní půjčka, kterou zastupují společnosti jako Provident, Homecredit nebo Cetelem.

Co půjčky nabídnou?

Samozřejmě to jsou peníze. Důležité je vědět, kolik konkrétně. Pokud zmíníme dané možnosti, potom sumy začínají i na jednotkách tisíců korun českých. Z nich se ale lze dostat i na desetitisíce, nebo statisíce. Záleží tedy konkrétně na tom, u jaké společnosti si žádáme a jak má své parametry nastaveny. V souvislosti s penězi je ale třeba říci, že žádat můžeme jako úvěr neúčelový, tak i úvěr spjatý s konkrétním účelem. Pokud budeme konkrétní, tak většina takových je poskytována na:

Pokračování článku  Existuje dnes ještě půjčka bez registru a zástavy?
Lamborghini Yellow Car Car  - kyledamato / Pixabay
kyledamato / Pixabay

Jednoduché podmínky získání má nebankovní půjčka bez zástavy

Na co bychom, neměli zapomenout, to jsou i podmínky získání. Často je postup stejný u všech poskytovatelů. Základem je online nebo telefonická žádost a její posouzení. Následně dojde schvalovacímu procesu a podepsání smlouvy. Jakmile se tak stane, jsou poskytnuty peníze a to jak v hotovosti, tak třeba i převodem na účet. Abychom byli opravdu ještě o něco konkrétnější, je nebankovní půjčka bez zástavy, která vyšle k vám domů obchodního zástupce se smlouvou, ale stejně tak je i možnost, kdy smlouvu přiveze poštovní kurýr. V obou případech ale platí, že se téměř nemusíte hnout z bytu.

To, co musíte splňovat, je často plnoletost, vlastnictví alespoň dvou dokladů totožnosti pro ověření, a také musíte mít příjem. Ten lze doložit třeba daňovým přiznáním, výpisem z účtu, ale i klasickou výplatní páskou. Co je dobré zmínit, to je fakt, že nejste lustrováni v registrech a samozřejmě nemusíte ničím ručit – a nepotřebujete ani žádného ručitele.

Pozitiva převládají

Osobní názor na tento typ půjčky je vesměs kladný. A to hlavně z toho důvodu, že většina nebankovních společností nejenom snižuje nároky na klienty, ale snižuje i úroky. Často vrací splátky, díky čemuž lze mít úrok i pod 10 procent. Tím se velmi přibližují k úvěrům bankovním, což z nich dělá téměř srovnatelnou, a pozitivně hodnocenou možnost, jak si peníze půjčit. V případě prověřené společnosti se nemusíte bát. Příkladem budiž nabídka společnosti Homecredit: „Splácíte své půjčky řádně a včas? Vážíme si toho a odměníme vás za to. Část splátek vám pošleme zpět. Kolik, si spočítejte v naší kalkulačce.“

Jsou i další možnosti

Klasický nebankovní úvěr ale není jedinou variantou. Existuje i segment mikropůjček, který nabídne částky v řádech tisíců korun, online vyřízení do 10 minut a benevolentní podmínky. Nutno ale dodat, že z hlediska úroků tato možnost zase tolik výhodná není.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *