Nebankovní půjčky a úvěry – jaké možnosti dnes nabídnou?

Ačkoliv je to výrazně doporučováno, ne vždy musíme pro půjčku nutně jenom do banky. Na našem trhu jsou k dispozici i nebankovní půjčky a úvěry. Těch je hned několik variant, a jelikož většina lidí nemá jasno v tom, jak mohou vypadat, pojďme se společně podívat na možnosti a samozřejmě i konkrétní charakteristiky.

Mikropůjčky – nebankovní půjčky a úvěry se snadným získáním

Začneme-li od nejjednodušší možnosti, ale zároveň o možnosti s nejnižšími částkami, jsou to zcela určitě mikropůjčky, též nazývané jako půjčky před výplatou. I ty mají jedno zajímavé prvenství, a to logicky takové, že jsou nejmladším úvěrovým produktem na trhu. K dispozici jsou totiž pouze několik let. Přesto slaví úspěch, a to hlavně díky jednoduchým podmínkám. Žádost o ně lze totiž podat buď online, nebo prostřednictvím mobilu a SMS zprávy(názorným příkladem může být Mutuo půjčka). Následně se rozbíhá schvalovací proces, který netrvá déle, než desítky minut.

Vyřízení je online, bez papírování, dokládání příjmu, nebo bez nahlížení do registrů.

Jak jsme zmínili, charakteristikou jsou i nižší částky, často v rozmezí 500 – 10 000 korun českých. V případě poskytnutí je třeba danou sumu vrátit jednorázově, včetně případného úroku a poplatku. A to v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní, což patří mezi klasický termín. Jak uvádí třeba Creditsor: „Nabízíme nízké úrokové sazby, kvalifikovaný zákaznický servis a flexibilní podmínky splácení úvěru.“

Půjčky ručené nemovitostí

I tato možnost dnes spadá do segmentu, který nabídnou nebankovní půjčky a úvěry. Jak napovídá sám název, povinností je vlastnit nemovitost. Konkrétně tyto možnosti:

  • Pozemek
  • Dům
  • Byt
  • Rekreační objekt
  • Komerční objekt
Pokračování článku  Oblíbená Zaplo půjčka podvod nečekejte, recenze a diskuze

Suma, kterou lze získat, odpovídá často hodnotě dané nemovitosti a tak se lze dostat i na desítky milionů. Splatnost je tradiční, protože lze peníze mít i na dobu několika desítek let, s pravidelným měsíčním splácením.

POZOR: Negativem je samozřejmě ono nutné ručení nemovitostí a riziko její ztráty. Naopak pozitivem je, že není třeba dokládat příjem a nejsou kontrolovány registry.

Klasická nebankovní půjčka

Pokud jste slyšeli o poskytovatelích, jako je Provident nebo HomeCredit, tak přesně tito do tohoto segmentu patří a poskytují i bezúčelové půjčky. Pokud jsme k výše uvedeným variantám měli připomínky, tuto možnost lze doporučit. Nejvíce se podobá klasickému bankovnímu úvěru. A to jak desetitisícovými i stotisícovými částkami, tak samozřejmě i úroky, které bývají i v jednotkách procent. Samozřejmostí jsou klasické termíny splácení, od několika měsíců, do několika let.

Co tyto nebankovní půjčky a úvěry také charakterizuje, to jsou i snadné podmínky. Mnohdy stačí pouze dodat doklad totožnosti a výpis z účtu a peníze jsou schváleny. A to jak na pobočce, tak i u vás doma, kam může přijet obchodní zástupce společnosti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *