Nepracujete a potřebujete peníze? Řešením je půjčka bez příjmu

Ve světě půjček často platí několik jasně daných pravidel, které přímo souvisí s tím, co vše je třeba doložit. Není to jenom identifikace samotného žadatele, ale bývá to také konkrétní příjem. I tomu se lze ale za určitých podmínek vyhnout, což nabídne půjčka bez příjmu. Ta je ideální možností pro širokou škálu lidí, kteří buď příjem skutečně nemají, nebo ho nemohou doložit. Ideálním příkladem, pro koho je tento typ půjčky vhodný, jsou:

  • studenti
  • nezaměstnaní
  • podnikatelé
  • lidé pracující načerno

Jaké možnosti půjčka bez příjmu nabídne?

V tomto směru tak může být pro dané skupiny osob půjčka bez příjmu skutečně dobrým východiskem, jak nejenom řešit svou finanční situaci, ale i jak získat peníze na větší plánované výdaje. Je ale třeba dodat, že v souvislosti s touto půjčkou existují dvě hlavní možnosti.

Tou první je segment takzvaných mikropůjček, zatímco možností druhou je oblast půjček ručených nemovitostí.

Mikropůjčky

Tou první možností, mezi které půjčka bez příjmu také spadá, jsou mikropůjčky, neboli půjčky před výplatou. Koncept tohoto úvěrového produktu je poměrně jasný. Nabízejí se menší částky v řádech několika tisíců korun, které jsou poskytovány na dobu v maximální délce 1 měsíce. Pozitivem je

  1. velmi rychlé vyřízení žádosti v řádech několika minut
  2. pohodlí domova
  3. bez jakéhokoliv papírování
  4. bez dokládání právě příjmů, či výpisů z registru
Pokračování článku  U koho může být dostupná půjčka 5000 Kč?

Půjčky ručené nemovitostí

Druhou variantou, v rámci které lze půjčku bez příjmu najít, jsou právě úvěry, u kterých je nutné ručit nemovitostí. Ani zde není třeba dokládat příjem, ani žádné formality. Důležitá je pouze konkrétní nemovitost a její hodnota. Čím je vyšší, tím více lze získat – a to až do výše několika desítek milionů korun. Ručit lze navíc skutečně čímkoliv, a tak se nabízejí nejenom pozemky, ale také domy a byty, popřípadě rekreační, nebo průmyslové objekty.

Pozor na úroky!

Vše zní velmi lákavě, ale až do doby, než přijde řeč na konkrétní úroky. U mikropůjček není problémem přeplatit týdně i 10 procent a u úvěrů ručených nemovitostí dostanete sotva polovinu její hodnoty – a ta je úročena sazbami přesahujících i 10 procent. To může být pro mnoho lidí zcela likvidační a nepomůže ani takové pozitivum, že se jedná o úvěry neúčelové, dostupné téměř komukoliv. Navíc takové půjčování rozhodně nepatří do kodexu, který se zabývá právě odpovědností při poskytování úvěrů.

Ten mimo jiné říká, že: „Půjčka je závazek!“. A už to je samo o sobě jasný důvod toho, že mnoho poskytovatelů si tímto neláme hlavu.

[stextbox id=”warning”]Samozřejmostí je i to, že odpovědnost by měla být i na nás. Jistě je rozdíl, zda podnikáme a optimalizujeme daně, aby vyšly nulové, nebo zda jsme skutečně bez práce a začneme žádat o milionové sumy.[/stextbox]

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *