gold and silver round coins

Objevte kouzlo investičního zlata

Investiční zlato představuje jednu z nejtradičnějších a nejspolehlivějších forem ochrany majetku před finančními otřesy. V dnešním nestabilním ekonomickém prostředí je zlato stále častěji vyhledávaným aktivem, které nabízí nejen bezpečí, ale i potenciál zachování či zvýšení hodnoty investice. V tomto článku se podíváme na výhody investování do zlata, a proč byste měli zvážit jeho zakoupení.

Základní charakteristiky investičního zlata

Investiční zlato se obvykle objevuje ve formě zlatých cihliček nebo mincí s nejvyšší možnou ryzostí. Je to forma investice, která je v celé Evropské unii osvobozena od daně z přidané hodnoty (DPH), což znamená, že její nákup je zatížen sazbou 0 procent DPH. To představuje významnou finanční úsporu a zjednodušení pro investory.

Výhody investičního zlata

Investice do zlata nabízí řadu výhod, mezi které patří:

  1. Ochrana před inflací: Zlato je historicky známé jako účinný nástroj pro ochranu kupní síly majetku v dobách vysoké inflace.
  2. Diverzifikace portfolia: Přidáním zlata do investičního portfolia můžete snížit celkové riziko tím, že rozložíte investice do různých aktiv.
  3. Likvidita: Zlato je celosvětově uznávaná komodita s vysokou likviditou, což znamená, že ji lze snadno a rychle prodat v případě potřeby.
Pokračování článku  Profesní školení, BOZP a jim podobné – jak zajistit, aby se jich zúčastnili opravdu všichni zaměstnanci?

Švýcarské zlaté slitky s hologramem

Mezi zlatými slitky vynikají zejména švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinérie Argor-Heraeus. Tyto slitky jsou považovány za špičku v oblasti garance ryzosti a původu zlata. Hologram ražený do zadní strany slitku zaručuje, že dostáváte zlato s puncem kvality a nejvyšší možné ryzosti.

Hologram, známý pod obchodní značkou Kinebar®, je chráněný technologií podobnou té, která se používá pro zabezpečení bankovek a cestovních pasů, a je tedy prakticky nekopírovatelný.

Proč nakupovat investiční zlato právě teď

Aktuální ekonomická situace a riziko inflace činí investiční zlato atraktivní volbou pro mnohé investory. S rostoucími obavami z ekonomické nejistoty se investiční zlato stává stále populárnějším nástrojem pro ochranu majetku.

V České republice a na Slovensku jsou švýcarské zlaté slitky s hologramem distribuovány společností Zlatovna, která nabízí širokou škálu investičního zlata včetně slitků od Argor-Heraeus.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *