P2P půjčky – výhody a nevýhody, které přinášejí půjčky od soukromých osob

Půjčit si od jakékoliv osoby, která disponuje finančními prostředky, je v dnešní době dostupnější, než tomu kdy bylo dříve. Samozřejmě pokud jste v této oblasti nováčkem, je třeba podívat se na hlavní výhody a nevýhody, které půjčky od soukromých osob přinášejí. Pokud i vás zajímá, v čem mohou být výhodné a v čem nikoliv, pojďme se na to podívat.

Půjčky od soukromých osob nabídnou široké možnosti půjček

První výhodou je určitě to, že si můžeme půjčit doslova libovolnou částku. Ve většině případů totiž záleží hlavně na konkrétní domluvě, nebo také na tom, koho konkrétně oslovíme. V takových případech je samozřejmě jenom na nás, zda potřebujeme pouze pár tisíc, nebo i stotisícovou částku. Důležité je pouze hledět na celkovou výhodnost, a to jak ve spojení s úrokovými sazbami, tak samozřejmě i se smlouvou.

P2P půjčky nabízí Loanis
P2P půjčky nabízí Loanis

Široká nabídka možností

V minulosti byly půjčky od soukromých osob realizovány hlavně prostřednictvím různé inzerce. Buď jste reagovali na vyvěšený inzerát, nebo jste zadali svůj poptávkový a někdo na něho reagoval. Dnes však doba výrazně pokročila, jelikož existují také P2P půjčky. Koncept, který je velmi úspěšný v zahraničí a který samozřejmě přišel také k nám. Ideálními představiteli jsou Loanis a Bankerat. Ukázkou, jak vše funguje, je citace z webových stránek jednoho z poskytovatelů, která zní zcela jasně: „Společnost LOANIS realizuje půjčky mezi lidmi (P2P). Požádejte o půjčku někoho, kdo má aktuální přebytek a banka nedokáže jeho peníze zhodnotit. Nebo si naopak půjčte za rozumný úrok a vyhněte se zbytečné byrokracii a nedůstojným procesům ve své bance.

Pokračování článku  Co je P2P půjčka?

Pozor na nepoctivé poskytovatele

Zatímco P2P půjčky lze pro jejich výhodnost stoprocentně doporučit, je třeba dát si pozor na různé nepoctivé nabídky. V tomto ohledu také platí to, že jich je více než dost. Poznáme je podle několika různých faktorů, mezi které mohou určitě patřit:

  • Výrazně nevýhodné smlouvy
  • Půjčování na směnky
  • Nejednotné podmínky
  • Výrazné úroky a RPSN
  • Poplatky

V takových případech je vhodné hledat raději dále, jelikož takové půjčky od soukromých osob mohou přinést velké množství problémů. Na druhou stranu je třeba říci, že je vyhledávají hlavně problémoví klienti, kterým často umožní získat peníze bez větších komplikací a bez větších problémů.

Pozor na neuvážené půjčování

Co může být také nemalým problémem, to je určitě i to, že se můžete dostat do potíží proto, že si půjčíte neuváženě. V tomto směru je totiž nutné říci jednu velmi důležitou věc, a to samozřejmě takovou, že málo soukromých osob ctí kodex odpovědného půjčování. A to znamená, že půjčí opravdu každému na cokoliv. Na jednu stranu je to samozřejmě pro žadatele výhodou, ale pro ty, kteří nemají dostatečné ekonomické vzdělání, je to problémem, se kterým souvisí to, že se mohou dostat do finančních komplikací.

One comment

  1. P2p pujcky jsem resil ve firme zluty meloun. 🙂 mam to proste jako investice a zatim vse ok

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *