Online Teacher Presentation Webinar  - mmi9 / Pixabay

Plnohodnotné školení pro zaměstnance je možné uspořádat i online

Musíte dostát svým povinnostem a pravidelně seznamovat své zaměstnance se všemi novinkami, které se týkají jejich pracovní činnosti? Anebo jednodušeji dbáte na prevenci a rádi byste jim dodali i něco navíc?

Současná doba bohužel podobným aktivitám příliš nepřeje. Epidemiologická situace totiž leckdy neumožňuje vytvoření větších skupin, které se sejdou v jedné místnosti, a pořádání menších akcí je zase ekonomicky nevýhodné. A jak si s tím tedy poradit?

Vše potřebné je možné provést online

Poptáváte například povinné školení řidičů? Nezáleží na tom, jestli půjde o běžné zaměstnance nebo o řidiče-referenty. S šikovně navrženým systémem zvládnete obojí najednou. Společnost PREVENT dokáže vyjít vstříc požadavkům malých i velkých firem díky svým přizpůsobeným školitelským online platformám:

  • platformu INSTRUCTOR využijí zejména všichni zájemci o online školení BOZP a PO a hodí se rovněž pro firmy s menším počtem zaměstnanců.
  • platforma EDUNIO se naopak díky svému systémovému řešení zaměřuje na e-learning pro větší firmy.
Pokračování článku  Potřebujete si půjčit vyšší částku? Řešením může být půjčka s ručením nemovitostí

Záleží jen na vás, jaké online kurzy využijete pro svou firmu. Samozřejmostí jsou vždy certifikovaní školitelé, a také důkladné prověření znalostí každého účastníka. Ke kurzům tedy podle náročnosti probíraného tématu patří i různě obtížné testy.

Větší ochrana pro vaši firmu

E-learningový kurz je nově doplněn o prohlášení, jehož prostřednictvím všichni účastníci potvrzují vlastnictví platného řidičského oprávnění (řidičský průkaz) a zdravotní způsobilost. Pokud se účastník kurzu není schopen těmito potvrzeními prokázat, je účast na kurzu přerušena a zaměstnavatel je o všem informován. Pro vás jako zaměstnavatele je tak jednodušší – nemusíte nic ověřovat samostatně, o vše je postaráno za vás.

Školení pro různé zaměstnance není problém

Dost možná se vám už někdy stalo, že jste během školení potřebovali nasdílet dokumenty nebo videa jen pro určitou část zúčastněných (typicky jde například o manažery), ovšem měli jste s tím nepříjemný problém. Ne vždy je totiž vhodné, aby mohli do těchto dokumentů „omylem“ nahlédnout také běžní zaměstnanci firmy. Ovšem e-learning od společnosti PREVENT tomu dokáže účinně předejít.

Pokračování článku  Když účetnictví od externistů, tak jedině tam, kde vám dají něco navíc

Už předem si totiž můžete jednotlivé uživatele zařadit do různých skupin a sdílet tak s nimi jen ten obsah, jenž potřebujete (přičemž na samotném školení jsou však přítomni všichni bez rozdílu). Výkonný a po všech stránkách přívětivý user-friendly LMS navíc ověřuje i aktivitu a znalosti všech účastníků kurzu. Budete si tak jisti, že se potřebné informace dostanou k lidem v podobě, kterou pochopí, a jíž dozajista porozumí.

Na co je ještě třeba myslet

Pokud si však myslíte, že se může firemní vzdělávání omezovat jen na kurzy absolvované online, pak se mýlíte. Je totiž zároveň nutné je také uvést do praxe – jinými slovy, jen samotné „povídání“ rozhodně nestačí. Zvážit musíte potřebné vybavení a prostředky, ale také vyladění ergonomie pracoviště (to je důležité kupříkladu jako prevence před jakýmikoliv pracovními úrazy) a další nezbytné faktory. I s tím vám však pomohou speciální programy a kurzy od společnost Prevent. Více informací najdete na stránkách Prevent.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *