Postavte si dům svých snů

Přemýšlíte nad vlastním bydlením? Toužíte po pohodlí, prostorném a zdravém bydlení ve vlastním domě? Máte k dispozici pozemek, na němž byste chtěli stavět? Tak to je na čase najít si stavební firmu, která vám s vaším problémem pomůže. Proto vám v následujícím článku přinášíme inspiraci.

Nízkoenergetické domy aneb řešení dnešní doby

Skoro každý člověk chce v dnešní době ušetřit, a nejen proto se nízkoenergetické domy staly velmi oblíbeným trendem současnosti. Nejenže výrazně snižují náklady na vytápění domu, ale také zajišťují vysoký komfort bydlení a příjemné a zdravé klima interiéru. Důvodem nižších nákladů je využití kvalitních materiálů a moderních technologií, které zamezí tepelné ztráty. Nízkoenergetické domy jsou navíc cenově dostupné, ekologicky optimalizované a jejich stavba většinou probíhá na klíč. Výhodou nízkoenergetických domů je čerstvý vzduch bez větrání a průvanu, bez pylů, plísní a alergenů.

Na koho se obrátit?

Toužíte-li po krásném, komfortním a nízkoenergetickém bydlení, pak se můžete obrátit na společnost Obelix. Stavební firma Obelix působí na trhu od roku 1998 a výstavbě nízkoenergetických domů se věnuje již přes 10 let. Od roku 2008 se pak věnuje modulárním dřevostavbám. V tomto roce společnost postavila svůj první dům zhotovený na montážní hale a převážený s hotovou malbou i dokončenou koupelnou.

Stavební společnost Obelix při výstavbě využívá progresivní stavební technologii reagující na vývoj současných požadavků na kvalitní, cenově dostupné a rychlé rodinné domy. V jejich nabídce najdete předem stanovené typy domů, ale postaví vám i individuální projekty přesně podle vašich přání a požadavků. Dům bude umístěn na předem připravenou základovou konstrukci.

Pokud sníte o vlastním komfortním bydlení a domě přesně podle vašich přání a představ, pak je společnost Obelix řešením právě pro vás.

Pokračování článku  Jaké podoby může mít hypotéka na družstevní byt?

Proč volit Obelix?

Firma Obelix má oproti konkurenci mnoho přednosti. Mezi tyto přednosti patří především rychlost výstavby. S využitím služeb společnosti Obelix budete mít rodinný dům již do dvou až tří měsíců od zahájení výstavby, obvyklé dodání činí 4 měsíce. Montáž na hale trvá zhruba 1,5 měsíce, transport a umístění na pozemek zabere 2 dny a dokončovací práce si žádají přibližně 1 týden času.

Obelix vám postaví kvalitní a zdravé bydlení v podobě difuzně otevřených dřevostaveb. Nespornou předností společnosti je čistá práce, neboť montáž domu probíhá v montážní hale. Dům je na pozemek vystavěn až smontovaný a vymalovaný.

K čemu se montované domy hodí?

Montované domy od společnosti Obelix se hodí na trvalé bydlení. Můžete tak získat dokonalý a komfortní rodinný dům, s nímž budete mít dostatek místa a pohodlí pro vás a vaši rodinu. Rodinné montované domy jsou cenově dostupné, ekonomicky a ekologicky výhodné a jejich výstavba je rychlá. Kromě trvalého bydlení je možné montované domy využít i jako přechodné či dočasné bydlení, rekreační bydlení či jako nástavbu panelových domů a jiných plochých objektů. Montované domy se hodí i jako objekty pro školky, administrativní budovy, vrátnice, drobné prodejny a provozovny, klubovny či jako zázemí sportovišť a podobných budov.

Jak probíhá realizace rodinného domu?

Výstavba rodinných domů s firmou Obelix trvá přibližně 4 měsíce. Celá realizace je zahájena financováním projektu. Jde o základní otázku celého procesu a i tento krok můžete absolvovat společně s firmou Obelix. Pokud netušíte na koho se kvůli financování obrátit, kontaktujte Obelix a nechte si zprostředkovat schůzku.

Pokud nevlastníte pozemek, tak budete kromě financování realizace stavby muset financovat a realizovat i koupi pozemku. Při jeho výběru je třeba zohlednit mnoho faktorů, tak aby pozemek vyhovoval veškerým požadavkům stavby. S výběrem a koupí pozemku se pojí i vyřizování veškerých právních záležitostí s převodem vlastnictví a zajištění podmínek výstavby.

Pokračování článku  Hledáme dostupný úvěr na byt

Jakmile máte zajištěný pozemek i financování, můžete si vybrat typ domu. V katalogu společnosti Obelix najdete nejrůznější typové domy. Využít můžete i možnost nechat si postavit dům na míru, tedy podle vlastních přání a požadavků.

Podpisem smlouvy se spustí celý proces realizace stavby. Výhodou je, že při využití služeb společnosti Obelix, se o veškerou legislativu postará sama stavební společnost. Jakmile si firma sežene stavební povolení, začne se samotnou realizací. Předností montovaných domů je provedení čisté práce, neboť domy jsou montovány v montážní hale a na pozemek jsou přivezeny až ve výsledné fázi. Hotový dům je pak předán klientům, kteří se mohou začít zabydlovat, protože i poslední informaci o kolaudaci nemovitosti za ně vyřídí firma.

Stupně dokončení domů

Při výběru stavby je třeba zvolit i jeden ze čtyř základních stupňů vybavení modulárních dřevostaveb. Od výběru stupně dokončení se pak odvíjí i výsledná cena a termín dokončení, který se může pohybovat od 2 až do 4 měsíců.

Nejoblíbenější je Exteriér – na dokončení. Výsledkem práce Obelix je dům s dokončeným exteriérem dřevostavby a s interiérem připraveným k dokončení (základní dispozice včetně příček, fasáda obklad z palubek, hotová střecha, okna a dveře, podlaha, atd.). Dalším typem je Interiér – na klíč. Opět se jedná o dům s dokončeným exteriérem a interiérem připraveným k dokončení. Oproti první variantě je zde však podlahová krytina, konečná úprava stěn a stropu, vnitřní dveře, koupelna a zásuvky i vypínače.

Kompletně vybaveným typem dřevostavby je stavba All Inclusive, která je kompletně vybavena i nábytkem podle vašeho výběru. Do tohoto typu stavby se tedy můžete po předání rovnou nastěhovat. Posledním typem domu je varianta Nadstandard. Ta umožňuje splnění individuálních požadavků, a to i většího rozsahu (změna typu střechy, změny vnitřních dispozic, jiné napojení modulů, atd.).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *