Postavte si dům svých snů

Přemýšlíte nad vlastním bydlením? Toužíte po pohodlí, prostorném a zdravém bydlení ve vlastním domě? Máte k dispozici pozemek, na němž byste chtěli stavět? Tak to je na čase najít si stavební firmu, která vám s vaším problémem pomůže. Proto vám v následujícím článku přinášíme inspiraci.

Nízkoenergetické domy aneb řešení dnešní doby

Skoro každý člověk chce v dnešní době ušetřit, a nejen proto se nízkoenergetické domy staly velmi oblíbeným trendem současnosti. Nejenže výrazně snižují náklady na vytápění domu, ale také zajišťují vysoký komfort bydlení a příjemné a zdravé klima interiéru. Důvodem nižších nákladů je využití kvalitních materiálů a moderních technologií, které zamezí tepelné ztráty. Nízkoenergetické domy jsou navíc cenově dostupné, ekologicky optimalizované a jejich stavba většinou probíhá na klíč. Výhodou nízkoenergetických domů je čerstvý vzduch bez větrání a průvanu, bez pylů, plísní a alergenů.

Na koho se obrátit?

Toužíte-li po krásném, komfortním a nízkoenergetickém bydlení, pak se můžete obrátit na společnost Obelix. Stavební firma Obelix působí na trhu od roku 1998 a výstavbě nízkoenergetických domů se věnuje již přes 10 let. Od roku 2008 se pak věnuje modulárním dřevostavbám. V tomto roce společnost postavila svůj první dům zhotovený na montážní hale a převážený s hotovou malbou i dokončenou koupelnou.

Stavební společnost Obelix při výstavbě využívá progresivní stavební technologii reagující na vývoj současných požadavků na kvalitní, cenově dostupné a rychlé rodinné domy. V jejich nabídce najdete předem stanovené typy domů, ale postaví vám i individuální projekty přesně podle vašich přání a požadavků. Dům bude umístěn na předem připravenou základovou konstrukci.

Pokud sníte o vlastním komfortním bydlení a domě přesně podle vašich přání a představ, pak je společnost Obelix řešením právě pro vás.

Pokračování článku  Jaké služby jsou k dispozici v segmentu CSAS Osobní finance?

Proč volit Obelix?

Firma Obelix má oproti konkurenci mnoho přednosti. Mezi tyto přednosti patří především rychlost výstavby. S využitím služeb společnosti Obelix budete mít rodinný dům již do dvou až tří měsíců od zahájení výstavby, obvyklé dodání činí 4 měsíce. Montáž na hale trvá zhruba 1,5 měsíce, transport a umístění na pozemek zabere 2 dny a dokončovací práce si žádají přibližně 1 týden času.

Obelix vám postaví kvalitní a zdravé bydlení v podobě difuzně otevřených dřevostaveb. Nespornou předností společnosti je čistá práce, neboť montáž domu probíhá v montážní hale. Dům je na pozemek vystavěn až smontovaný a vymalovaný.

K čemu se montované domy hodí?

Montované domy od společnosti Obelix se hodí na trvalé bydlení. Můžete tak získat dokonalý a komfortní rodinný dům, s nímž budete mít dostatek místa a pohodlí pro vás a vaši rodinu. Rodinné montované domy jsou cenově dostupné, ekonomicky a ekologicky výhodné a jejich výstavba je rychlá. Kromě trvalého bydlení je možné montované domy využít i jako přechodné či dočasné bydlení, rekreační bydlení či jako nástavbu panelových domů a jiných plochých objektů. Montované domy se hodí i jako objekty pro školky, administrativní budovy, vrátnice, drobné prodejny a provozovny, klubovny či jako zázemí sportovišť a podobných budov.

Jak probíhá realizace rodinného domu?

Výstavba rodinných domů s firmou Obelix trvá přibližně 4 měsíce. Celá realizace je zahájena financováním projektu. Jde o základní otázku celého procesu a i tento krok můžete absolvovat společně s firmou Obelix. Pokud netušíte na koho se kvůli financování obrátit, kontaktujte Obelix a nechte si zprostředkovat schůzku.

Pokud nevlastníte pozemek, tak budete kromě financování realizace stavby muset financovat a realizovat i koupi pozemku. Při jeho výběru je třeba zohlednit mnoho faktorů, tak aby pozemek vyhovoval veškerým požadavkům stavby. S výběrem a koupí pozemku se pojí i vyřizování veškerých právních záležitostí s převodem vlastnictví a zajištění podmínek výstavby.

Pokračování článku  Jaké produkty nabízí Raiffeisen stavební spořitelna?

Jakmile máte zajištěný pozemek i financování, můžete si vybrat typ domu. V katalogu společnosti Obelix najdete nejrůznější typové domy. Využít můžete i možnost nechat si postavit dům na míru, tedy podle vlastních přání a požadavků.

Podpisem smlouvy se spustí celý proces realizace stavby. Výhodou je, že při využití služeb společnosti Obelix, se o veškerou legislativu postará sama stavební společnost. Jakmile si firma sežene stavební povolení, začne se samotnou realizací. Předností montovaných domů je provedení čisté práce, neboť domy jsou montovány v montážní hale a na pozemek jsou přivezeny až ve výsledné fázi. Hotový dům je pak předán klientům, kteří se mohou začít zabydlovat, protože i poslední informaci o kolaudaci nemovitosti za ně vyřídí firma.

Stupně dokončení domů

Při výběru stavby je třeba zvolit i jeden ze čtyř základních stupňů vybavení modulárních dřevostaveb. Od výběru stupně dokončení se pak odvíjí i výsledná cena a termín dokončení, který se může pohybovat od 2 až do 4 měsíců.

Nejoblíbenější je Exteriér – na dokončení. Výsledkem práce Obelix je dům s dokončeným exteriérem dřevostavby a s interiérem připraveným k dokončení (základní dispozice včetně příček, fasáda obklad z palubek, hotová střecha, okna a dveře, podlaha, atd.). Dalším typem je Interiér – na klíč. Opět se jedná o dům s dokončeným exteriérem a interiérem připraveným k dokončení. Oproti první variantě je zde však podlahová krytina, konečná úprava stěn a stropu, vnitřní dveře, koupelna a zásuvky i vypínače.

Kompletně vybaveným typem dřevostavby je stavba All Inclusive, která je kompletně vybavena i nábytkem podle vašeho výběru. Do tohoto typu stavby se tedy můžete po předání rovnou nastěhovat. Posledním typem domu je varianta Nadstandard. Ta umožňuje splnění individuálních požadavků, a to i většího rozsahu (změna typu střechy, změny vnitřních dispozic, jiné napojení modulů, atd.).

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.