Realtor Mortgage Money Real Estate  - mohamed_hassan / Pixabay

Potřebujete si půjčit vyšší částku? Řešením může být půjčka s ručením nemovitostí

Téměř každý z nás se během života dostane do situace, kdy si bude muset chtě nechtě zažádat o půjčku. Pokud však potřebujete vyšší částky pohybující se okolo stovek tisíc korun a více, běžné úvěry vám bohužel nevystačí. Možným řešením může být půjčka s ručením nemovitostí. Co to je? A jak funguje?

Proč si sjednat půjčku s ručením nemovitostí?

Půjčování vyšších finančních částek představuje velké riziko nejen pro vás, ale i pro věřitele. Ten se proto musí určitým způsobem pojistit před vaším případným nesplácením. Právě za tímto účelem se poprvé spojily pojmy půjčka a ručení nemovitosti.

Vznikl tak typ úvěru, se kterým dosáhnete na vyšší finanční částky oplátkou za to, že ručíte vlastní nemovitostí. Jedná se o jeden z mála způsobů, jak můžete jednoduše financovat například větší rekonstrukce či koupi nemovitostí a jiných statků.

Jak půjčka s ručením nemovitostí funguje?

Půjčka s ručením nemovitostí funguje na jednoduchém principu, kdy dlužník zajistí svůj dluh nemovitostí, kterou vlastní. Pokud se stane, že nebude schopen své závazky splácet po delší dobu, může věřitel jeho nemovitost zabavit, prodat a získat vypůjčené peníze zpět. Takový postup se však uplatňuje pouze výjimečně.

Pokračování článku  Investujte do životního prostředí: pomůžete i vyděláte

Kde si můžete sjednat půjčku s ručením nemovitostí?

Tento typ půjčky nabízí téměř všechny banky i nebankovní společnosti. Jelikož banky hodnotí jednotlivé žádosti o půjčky mnohem přísněji, máte mnohem vyšší pravděpodobnost, že vám ji zamítnou.

V takovém případě přichází na řadu nebankovní společnosti, které jsou ve schvalování úvěrů mnohem benevolentnější. Na druhou stranu si ale za tuto službu nechají pořádně zaplatit, a to v podobě vyšších poplatků a úvěrů, což je s ohledem na riziko, kterému se vystavují, fér.

Jednou z nich je i společnost Nebankovní finance, která na našem trhu působí již 9 let. Od svého založení poskytla již přes 1 800 úvěrů a jejím cílem je nabídnout klientům pomocnou ruku v situacích, kdy se k nim banky otočí zády. V souvislosti s tím nabízí i podnikatelský úvěr na nemovitost, díky kterému mohou využít efektivní financování i podnikatelé.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *