Poznejte výhody a nevýhody osobní půjčky Cetelem

Nebankovní půjčky jsou rozmanité a mimo jiné se liší i svou výhodností. Uvažujete o osobní půjčce Cetelem? Seznamte se s jejími výhodami a nevýhodami.

Stručně o společnosti Cetelem

Cetelem je nebankovní společností, která je na našem trhu již od roku 1996. Jde o jednoho z největších poskytovatelů nebankovních půjček u nás. Kromě účelových a neúčelových půjček poskytuje rovněž spotřebitelské úvěry v prodejnách obchodních partnerů, kreditní karty, půjčky určené k financování motorových vozidel a různé typy pojištění.

Výhody osobní půjčky Cetelem

Osobní půjčka Cetelem je mezi lidmi rozšířená. Laicky můžeme říci, že patří mezi „ty lepší půjčky“.

Jistě se vám bude zamlouvat, že osobní půjčku si budete moci vybrat z různých variant. Částku od 20 000 do 200 000 Kč si můžete půjčit na cokoliv. Doba splatnosti je 6 až 96 měsíců. Společnost vám nabízí i účelové půjčky až na 1 milion korun s dobou splatnosti do 120 měsíců. Tyto půjčky jsou určené na ojeté či nové auto, na nábytek, rekonstrukci, nemovitost či na konsolidaci (sloučení půjček).

Úrok je od 6, 9 % ročně a neplatíte žádné poplatky. Chcete-li mít větší jistotu, že vám půjčka nepřeroste přes hlavu, je možné si sjednat k produktu pojištění.

Osobní půjčku si jednoduše, rychle a pohodlně sjednáte online přes elektronický formulář. Pokud jste však tomuto způsobu sjednávání půjček nepřišli na chuť, sjednáte si půjčku telefonicky či na pobočce společnosti. Více možností se vám nabízí také pro způsob hrazení splátek. Je na vás, jestli bude půjčku splácet složenkou, bankovním převodem či inkasem (Víte, co je inkaso?).

Pokračování článku  Home Credit půjčka vám vrací splátky

Nevýhody osobní půjčky Cetelem

Osobní půjčka Cetelem si nese obecné nevýhody spojené s půjčkou. Bude zátěží pro váš rodinný rozpočet a je na vás, abyste usoudili, zda tato zátěž nebude nadměrná a vy budete schopni půjčku splácet. Pečlivě si naplánujte výši splátek a s ní i částku a dobu splatnosti. Berte v potaz, že úrok OD 6,9 % neznamená, že nemůže být vyšší. Proto se vždy seznamte s úrokem, potažmo RPSN u vámi vybrané varianty půjčky.

Počítejte také s tím, že u některých variant půjčky je nutné dokládat účel.

Výhody osobní půjčky Cetelem

  • různé varianty půjček (v částkách i době splatnosti),
  • do výše 100 000 Kč není požadováno doložení účelu,
  • možnost online sjednání, telefonicky i na pobočce
  • půjčka bez poplatků,
  • různé způsoby hrazení splátek,
  • v nabídce pojištění schopnosti splácet.

Nevýhody osobní půjčky Cetelem

  • nutnost dokládat výši příjmu,
  • u některých variant vyžadováno doložení účelu půjčky,
  • úrok 6,9 % jen u některých variant půjčky.

Osobní půjčka Cetelem patří mezi známější nebankovní půjčky. To je dobrá reference. Aby však půjčka splňovala vaše nároky a byla pro vás přínosem, je třeba před jejím sjednáním zvážit i rizika.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *