Interview Superior Staff  - geralt / Pixabay

Přinášíme zaručené tipy, jak získat práci vašich snů

Jste bez práce nebo naopak denně docházíte do zaměstnání, které vás ani trochu nebaví? Jste znudění zadávanými úkoly a nerozumíte si s kolegy nebo nadřízeným? Naskytla se vám příležitost zajímat se o práci vašich snů? Pak na co ještě čekáte! Jestliže se chcete ucházet o vysněnou pozici, pak věřte, že zde není místo na chyby.

Udělejte vše pro to, aby vám příležitost neutekla mezi prsty – a my vám v dnešním článku poradíme, co je pro to třeba udělat.

Interview Superior Staff  - geralt / Pixabay
geralt / Pixabay

Tip první: životopis a motivační dopis

Poslání životopisu a motivačního dopisu je první základ úspěchu. Ovšem pozor – poslat nestačí, musí především zaujmout! Motivační dopis proti napište tak, jako by daná pozice byla to jediné, o co v životě stojíte. Potencionální zaměstnavatel musí vycítit, že je pro vás získání oné práce důležité a že nehledíte jen na to, že nebudete muset sedět doma nebo se dále nudit v aktuálním zaměstnání.

Pokračování článku  Trpíte únavou v zaměstnání? Známe možné příčiny

Tip druhý: pracovní pohovor

Pokud se dostanete do druhého kola, tedy budete pozváni na pracovní pohovor, pak se snažte maximálně zaujmout. Dobře se na tuto událost oblečte a připravte. Důležité je znát základní informace o daném podniku a především mít přehled o pozici, o kterou se ucházíte.

Na pracovním pohovoru se snažte působit sympaticky, soustřeďte se na oční kontakt a dejte si pozor na vyjadřování. V žádném případě nelžete a postarejte se o to, aby z vás bylo jasně vidět, že máte o danou práci zájem.

Job Interview Tie Smart Man - shauking / Pixabay
shauking / Pixabay

Tip třetí: netlačte na pilu

Je to již několik dní od vašeho pracovního pohovoru a vy stále neznáte výsledek? Pak v žádném případě netlačte na pilu. Mnoho lidí se uchýlí k tomu, že do potencionálního zaměstnání píší emaily nebo dokonce volají a ptají se na rozhodnutí. To je ale chyba. Netlačte proto na pilu, nadřízený se vám určitě ozve. Možná ještě nemá jasno, tak vyčkejte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *