Gold Bars Bullion Wallpaper Gold  - flaart / Pixabay

Proč investovat do zlata? Známe ty správné důvody

Dost možná ani vy nejste spokojeni s pohledem na světové trhy, můžete totiž doslova vidět v přímém přenosu,  jak vaše peníze ztrácí hodnotu kvůli stále se zvyšující inflaci. Pokud aktuálně přemýšlíte nad tím, jak to změnit a do čeho investovat, poradíme vám.

Jasnou volbou je již po mnoho staletí investiční zlato. Nabízí vám jistotu ceny a to opravdu kdekoliv na světě. Jde o mezinárodně uznávané platidlo, jež nabízí vysokou likviditu, dlouhodobé udržení hodnoty apod. Ekonomické krize jsou mu lhostejné. I když se čas od času propadne, vždy nakonec ještě posílí.

Investice se počítá spíše na roky

Protože cena zlata ve světě sice roste stabilně, ale (přiznejme si to) poměrně pomalu, musíte o něm vždy přemýšlet jako o víceleté investici. Počítejte s minimem pět let, jinak byste na jeho opětovném prodeji spíše prodělali. Ovšem za peníze, které jeho prodejem získáte, si budete moci pořídit opravdu cokoliv. Případně je můžete uložit i pro své potomky.

Kde a jak nakoupit zlato

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Pokračování článku  Družstevní byty a nejčastější otázky o nich

Vsadit je tedy třeba na drahý kov s pověřeným původem z Německa nebo Švýcarska.

U nás ho nabízí celá řada společností, ovšem cena zlata se u nich leckdy poměrně diametrální liší (rozdíl může být i 10 %). Nenakupujte zlato zbytečně draze a tento důležitý faktor si pohlídejte. K osvědčeným prodejcům s dlouholetou tradicí patří například Zlatovna.cz. Tady kromě zlatých slitků (cihliček) různé gramáže pořídíte i pamětní mince z drahých kovů s různou ražbou. Najdete tu i modely určené k výročí pro obdarování přátel nebo rodiny. Stačí si jen vybrat ten správný motiv.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.