Proč je mzdová kalkulačka čistá mzda důležitá?

Pokud chodíme do práce, musíme samozřejmě pobírat plat. Ten je samozřejmou odměnou každého, kdo pracuje ve velké nebo malé firmě, na jakékoliv pozici. S platem ale souvisí i to, že může být uváděn v různých formách. Nejčastěji potom v rámci pojmů, jako je:

  • Superhrubá mzda
  • Hrubá mzda
  • Čistá mzda

Samozřejmě každý pojem má svá specifika a souvisí s náklady a odvody, které máme my, nebo náš zaměstnavatel. Jako člověka, který chodí do práce, by měla zajímat hlavně poslední jmenovaný typ mzdy. Podívejme se proto na to, jak ji spočítat a proč je důležitá mzdová kalkulačka čistá mzda.

Zjistíte, kolik budete skutečně brát

Jistě jste se už setkali s tím, že v inzerátech, stejně jako na pohovorech bylo mluveno jenom o tom, jak vysoká bude vaše konkrétní hrubá mzda. V takovém případě jsme mohli být lehce zmateni, jelikož jste nakonec nevěděli, kolik skutečně dostanete na ruku nebo na účet. Proto je dobré, aby mzdová kalkulačka čistá mzda tuto hodnotu přesně vypočítala. Budete tak vědět, s jakým platem budete moci počítat a zda se vám s ohledem na konkrétní pozici zdá skutečně adekvátní, nebo nikoliv.

Potřebujete spočítat váš úvěr? Využijte úvěrovou kalkulačku.

Mzdová kalkulačka čistá mzda spočítá vaše slevy

Daně jsou nedílnou součástí našich životů. Nejenom, že jsou součástí snad každého výrobku nebo služby, kterou kupujeme. Zapomínat bychom neměli ani na to, že se týkají také naší mzdy. Naštěstí existují různé daňové úlevy, které jsou ve formě slev poskytovány mnoha zaměstnancům. Abyste věděli, jaké konkrétní úlevy to jsou a kolik můžete na daních ušetřit, bude se vám také hodit mzdová kalkulačka čistá mzda.

Pokračování článku  Kdy se vám vyplatí okamžitý výkup nemovitostí

Máme-li být v tomto ohledu také konkrétní, tak mnoho úlev na daních mají například studenti, stejně jako držitelé průkazu ZTP/P. Není to ale jediná skupina zaměstnanců, jelikož stejným způsobem máte možnost ušetřit i v případě, že děti máte. Ať už vám mzdová kalkulačka čistá mzda vypočítá jakoukoliv slevu, buďte si jisti, že všechnu administrativu s ní následně zařizuje výhradně váš zaměstnavatel.

Kalkulačka se hodí i zaměstnavatelům

I když ji využívají primárně zaměstnanci nebo uchazeči o práci, hodí se také lidem, kteří práci nabízejí. K čemu konkrétně? Aby mohli provést výpočet opačný. Mají-li představu o určité čisté mzdě, může jim kalkulačka jednoduše spočítat, kolik bude ona hrubá, stejně jako ona superhrubá. Ta následně ukáže, jaké jsou reálné náklady zaměstnavatele na jednoho pracovníka. Z toho už si může spočítat, zda se mu daný zaměstnanec vyplatí a zda si na sebe alespoň dokáže vydělat. Pokud ne, pomůže mu kalkulačka mzdu upravit tak, aby bylo v tomto směru vše v pořádku.

Řada kalkulaček dnes není jenom aktuálních, jelikož u mnohých se můžete podívat i do minulosti. Jedna taková o sobě uvádí toto: „Kalkulačka pro výpočet čisté mzdy 2015 vám pomůže vypočítat vaši čistou mzdu, kterou budete od zaměstnavatele dostávat. Nabízíme vám také možnost spočítat si čistou mzdu pomocí platných kalkulaček v minulých letech a porovnat tak vaše příjmy.“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *