Proč si sjednat pojištění online?

K čemu jsou dobré pojistky? Samozřejmě k finanční ochraně. Díky tomu máme jedinečnou možnost, aby za nás někdy jiný zaplatil to, co bychom jinak museli hradit my sami. Dnes se mohou pojistky týkat třeba naší osoby, stejně jako našeho majetku. A to jak movitého, tak i nemovitého. Pokud se podíváme na nejčastější typy pojistek, potom mezi ně patří:

  • Pojištění cestovní
  • Pojištění domácnosti a nemovitosti
  • Pojištění našeho automobilu

U všech třech typů samozřejmě existuje možnost sjednat pojištění online. My se aktuálně podíváme na výhody, které jsou s tím spojené. První z nich je dostupnost. Není třeba kamkoliv chodit ani jezdit. Jediné, co nám stačí, je otevřít si příslušnou webovou stránku a už můžeme pojistku objednávat.

Jistota nízkých cen

Druhý důvod se týká hlavně nízkých cen. Pokud půjdeme na pobočku, je to mnohdy spojeno se složitější a náročnější administrativou. Proto mohou být ceny vyšší, než na internetu. Obecně toto platí u většiny pojišťoven. Pokud totiž využijeme jejich webové stránky, můžeme tak dostat oproti ceníkové ceně poměrně zajímavou slevu. A to je hlavní důvod, proč pojištění online zřídit tímto způsobem.
Ceny se ale týká také druhá cesta. Ta je spojena především s různými porovnávači pojistek. Zde se nás týká nejenom daná sleva, ale i možnost najít si tu nejlevnější pojišťovnu a tedy i její pojistku. V tomto případě si jenom nadefinujeme potřebné parametry pojistky a následně ihned víme, která pojišťovna ji nabídne nejlevněji. Jakmile máme vybráno, stačí jenom několik málo minut a vše je hotovo.

Pokračování článku  ČSOB banka – budete s ní spokojeni?

Pojištění online sjednáváme v pohodlí a v klidu

Pokud jdeme na pobočku, máme většinou málo času na to, abychom si vše promysleli a abychom se rozmysleli, jak chceme pojistku koncipovat. I zde je proto lepší, abychom využili pojištění online. To je spojeno s tím, že si můžeme v pohodlí domova vše jednoduše projít, vše si můžeme pohodlně porovnat, stejně jako můžeme zhodnotit jednotlivé možnosti, které jsou s danou pojistkou spojeny. Můžeme si tak vše nechat rozležet v hlavě a sami se bez spěchu rozhodnout, co je pro nás to nejlepší.

Uzavření pojistky je rychlé

Na závěr jsme si nechali další z důvodů, který se týká času. Tentokrát toho, že sjednání pojištění online může být hotovo během několika málo minut. Stačí jenom vyplnit pár klasických online formulářů a už se těšit z toho, že pojistku máme uzavřenou. A to znamená, že máme také platnou ochranu, která nám pomůže v mnoha směrech našeho života. A že je vše skutečně tak rychlé, jak vám popisujeme, to dokládá také tato citace, která se týká oblíbené cestovní pojistky: „Pojištění vzniká na základě pojistné smlouvy poukázáním pojistného (platbou kartou, poštovní poukázkou typu A, vkladem v hotovosti) či zadáním příkazu k úhradě (systémem home banking).“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *