Půjčka Česká spořitelna – kalkulačka vám ukáže, jak je výhodná

Než si požádáme o konkrétní půjčku, je samozřejmě jasné, že bychom si měli konkrétní produkt náležitě prověřit a spočítat si, zda se nám opravdu může vyplatit. V daném směru je samozřejmě ideální navštívit banky, které nabízejí nejnižší úrokové sazby na trhu. Příkladem může být půjčka Česká spořitelna.

Kalkulačka, kterou tento poskytovatel nabízí na svém webu nám zdarma, ihned a nezávazně ukáže, jak by mohl právě náš úvěrový produkt vypadat. Pojďme se podívat, jak daný kalkulátor správně používat.

Vše je interaktivní a zajímavě graficky zpracované

Pokud daná kalkulačka nadchne něčím na první pohled, tak určitě svým grafickým zpracováním. Zapomeňte na nudné šedé formuláře, jelikož zde vás čekají posuvníky, tečky a automatické výpočty. I to samozřejmě svádí k tomu vyzkoušet si daný orientační výpočet, jelikož se jím nijak nezdržíte a sami zjistíte, nakolik výhodné pro vás může být, pokud si peníze vezmete. Více o tom hovoří i reprezentativní příklad banky, který vypadá takto:

„Úvěr ve výši 110 000 Kč se splatností 84 měsíců a úrokovou sazbou 13,2 % ročně, má měsíční splátku 2 025 Kč, RPSN je 14,63 % ročně a celková částka splatná spotřebitelem je 171 174 Kč.“

Prvním krokem je definice částky

To hlavní a nejdůležitější, bez čeho se neposuneme dále, je volba konkrétní částky, kterou budeme chtít půjčit. V tomto směru rozhodují hlavně naše potřeby, ale výhodou zůstává, že můžeme vybírat z částky v rozmezí 20 000 Kč, což je minimum, až po 700 000 korun českých, což je maximální výše, o kterou nám umožní zažádat právě půjčka Česká spořitelna. Kalkulačka v tu chvíli ukáže první výpočty, ale rozhodně suma není to jediné, co si můžeme navolit.

Pokračování článku  Kdo je banka 3030? Air bank

Půjčka Česká spořitelna – kalkulačka pracuje i s délkou splácení

Tím druhým atributem, bez kterého se obejít nemůžeme, je samozřejmě délka splácení. Tu si zvolíme velmi jednoduše, prostřednictvím interaktivních tlačítek, které jsou umístěny pod jednotlivými roky. Na výběr tak máme z jednoho roku, tedy 12 měsíců, od kterého se v ročních intervalech lze dostat i na tu nejdelší lhůtu, a to 7 let. I zde tedy hrají roli především naše potřeby a možnosti. Nutno samozřejmě dodat, že čím déle budeme splácet, tím více za naši půjčku logicky přeplatíme.

Finální výsledek

Máme-li zvolenu i délku splácení, rázem se dostáváme k finálnímu výsledku. V rámci něho zjistíme nejenom výši naší měsíční splátky, ale také důležité informace o tom, kolik nás čeká splátek. Těmi posledními nezbytnými informacemi jsou údaje o úroku a RPSN.

Rázem si tak uděláme představu o tom, jak výhodná pro nás půjčka může být. V tu chvíli však máme i další možnost, a to si o dané peníze ihned požádat. Stačí pouze tři kroky a zjistíme nejenom orientačně, ale přesně, kolik nám může být nabídnuto. Těmi kroky jsou:

  • Vyplnění online formuláře
  • Potvrzení žádosti prostřednictvím kódu v SMS
  • Zkontrolování emailu, kam dorazí informace o předschválené výši půjčky

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *