Půjčka na mateřské dovolené – u koho ji lze získat ?

Jsou skupiny osob, které také potřebují peníze, ale jejich získání není zase až tak jednoduché. Ideálním příkladem jsou v tomto směru matky na mateřské dovolené. Vlivem toho, že samotná mateřská je poměrně nízká, se řada maminek může dostat do nemalých problémů. Pokud potřebují svou finanční situaci řešit, může jim k tomu pomoci půjčka na mateřské dovolené. Ta dnes může mít dvě hlavní podoby. V rámci článku si tedy řekneme, jaké to konkrétně jsou a samozřejmě si řekneme také to, jak se obě konkrétně liší.

Segment mikropůjček – nejjednodušší půjčka na mateřské dovolené

V tomto směru se jedná o skutečně jednoduchou a také vyhledávanou možnost, jak mohou případné maminky o peníze požádat. Je totiž třeba říci především to, že jsou zde minimální nároky spojené s tím, co všechno je vlastně nutné splnit. A tak může být taková půjčka na mateřské dovolené vyřízena třeba i do několika minut. Primárně by měla být určena k řešení krátkodobých finančních problémů, které maminka má. Příkladem je třeba takový problém, kdy se čeká na to, až mateřská od státu dorazí.

Pokračování článku  Proč jsou nebankovní půjčky ihned na účet tak oblíbené?

Všemu odpovídají také konkrétní částky, které jsou v daném segmentu k dispozici. Ty se pohybují od několika stovek korun, až po částky v řádech několika tisíc. Maximem obvykle bývá 10 000 Kč. Dalšími výhodami je vyřízení z pohodlí domova, online vyřízení a jistota v tom, že není třeba nic dokládat – ani příjem, ani mateřskou. A u jakých společností může být půjčka vyřízena? Třeba u těchto:

  • Ferratum
  • Zaplo
  • CreditON

Klasická nebankovní půjčka

Druhou možností je dnes naprosto klasická nebankovní půjčka. Ta už nabídne sumy v řádech desítek i stovek tisíc, a to na dobu třeba několika let. Tento typ půjčky je logicky vhodný třeba veš chvíli, kdy potřebujeme pro miminko koupit vybavení, nebo kdy chceme postupně budovat jeho pokoj. I tato možnost je dnes půjčka na mateřské dovolené, která je matkami poměrně využívána.

Zde ale musíme dodat, že podmínky získání už jsou o něco složitější. Pokud budeme konkrétní, tak je třeba doložit příjem. Naštěstí nebankovní společnosti právě na mateřskou pohlíží tak, jako by to byl klasický příjem ze zaměstnání a tak peníze poskytují bez větších problémů.

Pokračování článku  Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí – 3 tipy pro vás

Ano nebo ne?

Pokud se skutečně dostanete do situace, kdy peníze potřebujeme, můžete si půjčit. Obecně doporučíme spíše druhou možnost, která je o něco výhodnější s ohledem na splátky a zatížení vašeho rozpočtu. Vždy ale hleďte na konkrétní parametry dané půjčky – tedy hlavně úroky a RPSN. Ideální je zmínit citaci iDnes, která uvádí toto: „Ale tato půjčka přináší dlužníkovi i určitá rizika, zvláště s přihlédnutím ke snížené pracovní schopnosti žen na mateřské.“ Na to je vhodné se vždy soustředit, pokud chcete, aby bylo i u vás vše v pořádku a půjčka nezpůsobila problémy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *