Půjčka na mateřské dovolené – u koho ji lze získat ?

Jsou skupiny osob, které také potřebují peníze, ale jejich získání není zase až tak jednoduché. Ideálním příkladem jsou v tomto směru matky na mateřské dovolené. Vlivem toho, že samotná mateřská je poměrně nízká, se řada maminek může dostat do nemalých problémů. Pokud potřebují svou finanční situaci řešit, může jim k tomu pomoci půjčka na mateřské dovolené. Ta dnes může mít dvě hlavní podoby. V rámci článku si tedy řekneme, jaké to konkrétně jsou a samozřejmě si řekneme také to, jak se obě konkrétně liší.

Segment mikropůjček – nejjednodušší půjčka na mateřské dovolené

V tomto směru se jedná o skutečně jednoduchou a také vyhledávanou možnost, jak mohou případné maminky o peníze požádat. Je totiž třeba říci především to, že jsou zde minimální nároky spojené s tím, co všechno je vlastně nutné splnit. A tak může být taková půjčka na mateřské dovolené vyřízena třeba i do několika minut. Primárně by měla být určena k řešení krátkodobých finančních problémů, které maminka má. Příkladem je třeba takový problém, kdy se čeká na to, až mateřská od státu dorazí.

Pokračování článku  V čem je unikátní půjčka 10000 Kč a kdy pomůže?

Všemu odpovídají také konkrétní částky, které jsou v daném segmentu k dispozici. Ty se pohybují od několika stovek korun, až po částky v řádech několika tisíc. Maximem obvykle bývá 10 000 Kč. Dalšími výhodami je vyřízení z pohodlí domova, online vyřízení a jistota v tom, že není třeba nic dokládat – ani příjem, ani mateřskou. A u jakých společností může být půjčka vyřízena? Třeba u těchto:

  • Ferratum
  • Zaplo
  • CreditON

Klasická nebankovní půjčka

Druhou možností je dnes naprosto klasická nebankovní půjčka. Ta už nabídne sumy v řádech desítek i stovek tisíc, a to na dobu třeba několika let. Tento typ půjčky je logicky vhodný třeba veš chvíli, kdy potřebujeme pro miminko koupit vybavení, nebo kdy chceme postupně budovat jeho pokoj. I tato možnost je dnes půjčka na mateřské dovolené, která je matkami poměrně využívána.

Zde ale musíme dodat, že podmínky získání už jsou o něco složitější. Pokud budeme konkrétní, tak je třeba doložit příjem. Naštěstí nebankovní společnosti právě na mateřskou pohlíží tak, jako by to byl klasický příjem ze zaměstnání a tak peníze poskytují bez větších problémů.

Pokračování článku  Zajímáte se o nebankovní půjčky? A víte, co znamená zkratka BRKI?

Ano nebo ne?

Pokud se skutečně dostanete do situace, kdy peníze potřebujeme, můžete si půjčit. Obecně doporučíme spíše druhou možnost, která je o něco výhodnější s ohledem na splátky a zatížení vašeho rozpočtu. Vždy ale hleďte na konkrétní parametry dané půjčky – tedy hlavně úroky a RPSN. Ideální je zmínit citaci iDnes, která uvádí toto: „Ale tato půjčka přináší dlužníkovi i určitá rizika, zvláště s přihlédnutím ke snížené pracovní schopnosti žen na mateřské.“ Na to je vhodné se vždy soustředit, pokud chcete, aby bylo i u vás vše v pořádku a půjčka nezpůsobila problémy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *