Půjčka pro nezaměstnané vyřeší finanční trable každému


Většina půjček na našem trhu je poskytována hlavně těm lidem, kteří mají možnost doložit své příjmy – výplatní páskou, výpisem z účtu, nebo daňovým přiznáním. Pokud je člověk bez práce, má často se získáním úvěrového produktu větší komplikace, což ale neznamená, že by půjčka pro nezaměstnané neexistovala. Právě naopak. Pojďme se společně podívat na dvě hlavní možnosti, které jsou v daném směru k dispozici.

Segment mikropůjček

Tato oblast úvěrových produktů je první možností, v rámci které jde půjčka pro nezaměstnané získat. A to díky tomu, že v souvislosti se schvalováním není třeba dokládat zaměstnavatele, příjem, ale dokonce ani řadu dalších věcí. Celá půjčka je vyřízena z pohodlí domova, a to za pár desítek minut. Drobným negativem jsou menší částky, které jsou v daném směru nabízeny. Ty se pohybují v řádech několika set až několika tisíc korun. Ideálními příklady poskytovatelů, jsou společnosti:

  • Ferratum
  • Zaplo
  • CreditON
Pokračování článku  Jaké rozdíly přinášejí úvěry a půjčky?

Segment půjček ručených nemovitostí

I tato druhá možnost může být pro nezaměstnané jako stvořená. Jak už napovídá sám název, jedinou podmínkou je vlastnictví jakékoliv nemovitosti, od domu a bytu, přes pozemky, nebo rekreační objekty. Výše částky se odvíjí hlavně od hodnoty samotné nemovitosti. Čím je vyšší, tím samozřejmě lépe. Nejznámějším poskytovatelem v tomto segmentu je určitě společnost Acema Credit. To ostatně dokazuje i citace na stránkách poskytovatele, která uvádí:

Našim cílem je dosažení maximální transparentnosti a férového jednání s klientem, což se nám dle výsledků nezávislého testování společnosti UMBRELLA daří.

Ta jasně mluví o radosti z vítězství v testu úvěrů ze segmentu nebankovních společností.

Pomoci může i Americká hypotéka

Ne vždy to samozřejmě platí, ale v mnohých případech tento produkt skutečně pomůže, jelikož má velmi blízko k výše uvedené možnosti. I zde je třeba mít k dispozici nemovitost, kterou je za neúčelový úvěr nutné ručit.

Půjčka pro nezaměstnané může způsobit i komplikace

To jistě potvrdí jeden z nedávných klientů, který se nechal nalákat právě mikropůjčkou. A to v souvislosti s tím, že první byla zcela zdarma.

Pokračování článku  Může se nám první půjčka zdarma vyplatit?

Stačil přitom jediný den zpoždění se splátkou a již čelil povinnosti zaplatit několikatisícový poplatek za prodloužení, a jelikož na ten neměl, dostavil se další, až z několika tisíc narostl dluh několikanásobně více. I to může být problémem, který s jednoduchým a snadným získáním souvisí.

Přesto mohou pomoci

Na závěr je třeba dodat, že taková půjčka může i pomoci a nemusí být nutně pouze nevýhodná. Stačí skutečně zvážit účel a to, zda ji opravdu potřebujeme. Také je dobré vědět, jak jsme na tom s naší bonitou a zda skutečně dokážeme úvěr splatit, i když reálně zaměstnání nemáme. Mnozí totiž mohou mít příjmy ze zcela jiných zdrojů – a to nejenom z práce načerno.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *