Půjčka SMS aneb jak si požádat o půjčku s mobilem v ruce?

V době prvních úvěrových produktů bylo nutné kvůli žádosti o půjčku navštívit banku a tam žádost sepsat. Později se vše přesunulo na internet, čímž se celý proces zjednodušil. Dnes jsou ale možnosti ještě dále a dokonalou ukázkou je půjčka SMS. Ta je v současné době možností, jak si jako klienti můžeme požádat prostřednictvím SMS zprávy, bez nutnosti kamkoliv chodit, cokoliv sepisovat, nebo snad na vyřízení dlouho čekat. Tuto možnost nabídne segment půjček před výplatou, kde dnes figuruje na několik desítek nebankovních společností.

Jak žádost vypadá?

Základem je samozřejmě správný tvar dané SMS zprávy. Ten si nejlépe ukážeme na příkladu. Jelikož tou nejznámější společností v tomto segmentu je Ferratum Bank, začneme právě u ní. Pokud budete chtít o půjčku požádat, stačí SMS ve tvaru: „FER Částka Jméno Příjmení Doba splatnosti Rodné číslo Číslo OP Bankovní spojení Adresa Město PSČ“

Rázem máte oficiálně požádáno, což znamená, že se automaticky spouští i schvalovací proces. Ten také směřuje k maximální jednoduchosti a rychlosti, jelikož vše vyřídíte z pohodlí domova. Stačí mít při ruce váš telefon, na který následně obdržíte zprávu o tom, zda žádost byla schválena, či nikoliv. A pokud ano, peníze odcházejí na váš bankovní účet.

Pokračování článku  Chcete půjčku a nemáte práci? Půjčky bez doložení příjmu pomohou!

Kolik si lze půjčit?

Zde záleží především na konkrétním poskytovateli. Přesto má ale segment, ve kterém půjčka SMS figuruje, jasně daná pravidla a charakteristiku. Základem jsou částky v řádech několika set korun, které dále rostou, až na několik tisíc. Maximem bývá suma okolo 10 000 Kč, ale výjimkou samozřejmě nejsou ani částky mnohem vyšší. Vždy záleží na konkrétním poskytovateli.

S částkou také souvisí termín splatnosti. Nutno říci, že peníze se vrací jednorázově a tak je nutné zapomenout na pravidelné měsíční, nebo týdenní splátky. Do data, které bývá v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní je nutné sumu se všemi úroky zaslat na účet dané společnosti.

SMS půjčka Ferratum Bank
SMS půjčka Ferratum Bank

Podmínky má půjčka SMS více než benevolentní

Jednoduchost ale očekávejte v souvislosti s konkrétními podmínkami daného úvěru. Pokud budeme konkrétní, potom můžete snadno požádat bez obav z toho, že by bylo třeba dokládat váš příjem, nebo že by snad bylo třeba sdělovat informace o zaměstnání. Taktéž není nahlíženo do registru, ani není požadováno sdělování informací i využití peněz. A tak je většina lidí využívá dle svých potřeb, nejčastěji potom:

  • Na přežití doby, než dojde výplata
  • Na nečekané výdaje
  • Na koupi různého zboží
Pokračování článku  Trápí vás krátkodobý nedostatek peněz? Víme, jak problém řešit

Pozor na výhodnost

Pokud jste skutečně v takové tísni, kdy vám nepřišla výplata, může být SMS půjčka dobrým řešením. Pouze však v rámci krátké doby, jelikož z dlouhodobého hlediska se nedá doporučit. Hlavně kvůli vysokým úrokům, kdy z desetitisícového úvěru zaplatíte během měsíce navíc i 3 000 Kč. Nehledě na poplatky spojené třeba s prodloužením žádosti. I proto je dobré být při žádosti skutečně na pozoru a znovu zhodnotit, jestli peníze opravdu potřebujete, či nikoliv.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *