Půjčky na mateřské dnes pomohou nejenom matkám samoživitelkám

PublicDomainPictures / Pixabay
PublicDomainPictures / Pixabay

Narození vlastního dítěte je určitě velké pozitivum. Bohužel je třeba říci, že v tomto ohledu se můžeme setkat také s několika negativy. A mezi ty určitě patří finanční problémy. Stát v tomto ohledu pomáhá opravdu velmi minimálně a tak se řada matek dostává do stádia, že nemá odkud brát peníze. V tomto směru však mohou pomoci půjčky na mateřské. Ty dnes nabízejí výhradně nebankovní společnosti, a i když mohou být někdy spojeny i s vyšším úrokem, jsou pro mnohé ženy jedinou možností, jak stabilizovat svůj rozpočet. A to jak krátkodobě, tak samozřejmě někdy i dlouhodobě.

Pojďme se podívat na dvě možnosti řešení finančních problémů.

Víte, jaká je podpora v nezaměstnanosti po skončení mateřské? Přečtěte si zajímavý článek na serveru Socialka.eu

Krátkodobé půjčky na mateřské

Ty spadají do segmentu mikropůjček, které mnozí znají i jako půjčky před výplatou. Pokud bychom měli být opravdu konkrétní, potom je třeba říci, že základní charakteristikou jsou částky. Půjčit si lze od několika stovek korun, po několik tisíc. A to často na dobu maximálně jednoho měsíce. Tím se tak dají vyřešit hlavně krátkodobé komplikace. A to nečekané výdaje, než přijde další mateřská. Z ní je poté půjčka vrácena.

Pokračování článku  BB půjčka rozhodně není jenom klasický poskytovatel mikropůjčky

Výhodou je určitě rychlé a bezproblémové vyřízení. Žádost může být schválena i do několika minut od podání žádosti, nehledě na další pozitiva, jako je třeba vyřízení z domova. To směřuje i k tomu, že není nutné dokládat příjem, stejně jako není nutné trápit se sepisováním smluv. Co také není třeba, to je nahlížení do registrů. A jaké jsou společnosti, které takto půjčí?

  • Ferratum
  • Zaplo
  • CreditON

Klasické půjčky

Druhou variantou je půjčka klasická. Tedy možnost, kdy si půjčíme podobně jako v bance. Stále se ale budeme pohybovat v nebankovním segmentu, jelikož právě zde společnosti na mateřskou pohlížejí jako na klasický, plnohodnotný příjem. Požádat už můžeme o sumy o něco zajímavější, které se mohou řádově pohybovat v desítkách, ale i stovkách tisíc korun. Samozřejmostí je poté rozložení do více splátek, třeba i na několik let.

Co je také samozřejmou jistotou, to je také fakt, toho, že už je třeba splnit náročnější podmínky, kdy je vyžadováno právě potvrzení o velikosti mateřské – tedy tohoto příspěvku. A společnosti, které takto půjčí?

  • Provident
  • Home Credit
  • Cetelem
Pokračování článku  Osobní půjčka Cetelem - zelený mužíček a jeho nabídka

Co doporučujeme?

Rozhodně druhou možnost, jelikož první varianta je z hlediska vysokých úrokových sazek a šibeničních termínů méně výhodná. Důvod toho hledáme u společnosti Provident, která uvádí: „Půjčíme od 4.000 do 80.000 korun. Doba splatnosti je 45, 60 a 100 týdnů.Máte tedy možnost půjčit si podobně jako v segmentu mikropůjček, ale za výhodnější úrok a s jistotou toho, že peníze budete moci pravidelně splácet a tak na splátku nepadne celá následující mateřská, kterou dostanete.

Víte, že … klasické nebankovní společnosti i více ctí kodex odpovědného půjčování a tak prověří více, zda se vlivem půjčky nedostanete do finančních komplikací.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *