Půjčky na ruku, co jsou a kde je získat

Půjčky na ruku, nebo také hotovostní půjčky, patří mezi jeden z nejoblíbenějších finančních produktů, co se úvěrování týče, neboť požadovaný finanční obnos půjčky je vám v takovémto případě vyplacen v hotovosti na ruku bez nutnosti vlastnit bankovní účet.

A právě to je jedním z důvodů, proč se půjčky na ruku těší takové oblibě, ale zdaleka ne jediným, jak se dále dočtete.

Komu jsou půjčky na ruku určeny

Půjčky na ruku uvítají zejména ti klienti, kteří hledají snadné a rychlé vyřízení půjčky. Více o rychlých půjčkách se dočtete ve článku s názvem Rychlá půjčka Provident nebo Cresco – rychlá online půjčka, kdy jsou požadované finanční prostředky vyplaceny hotově, nikoli bezhotovostním poukázáním platby na účet, což obvykle až na ojedinělé výjimky nesplňuje podmínku rychlého čerpání peněz.

Pokračování článku  Je půjčka ještě dnes opravdu dobrým úvěrovým produktem?

A druhým případem, kdy mohou být půjčky na ruku pro klienta zajímavé, jsou situace, kdy mu byla z nějakého důvodu zamítnuta žádost o bankovní půjčku.

Jaká je výše úvěrového čerpání v případě půjčky na ruku

Hotovostní půjčky na ruku většinou svojí úvěrovou výší vypůjčovaných finančních prostředků nepřesahují řádově sto tisíc korun, ale i zde existují určité výjimky, které se případ od případu různí a tak se v některých úvěrových případech nechá hovořit i o deseti milionech korun. Nejčastěji se ale jedná o sumu do deseti tisíc korun.

Jaké jsou požadavky pro získání půjčky na ruku

Ve většině případů postačí prokázání žadatelovi totožnosti prostřednictvím dvou osobních dokladů (občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list). V případě výpůjčky menšího obnosu peněz se neprověřuje ani registr dlužníků, ani není zapotřebí ručitele či zástavy majetku (nemovitost, automobil).

Výhody půjčky na ruku

Jaké jsou výhody půjčky na ruku? Tak především její expresní vyřízení bez zdlouhavých administrativních formalit, s čímž jde ruku v ruce také rychlé vyplacení peněz. Peníze dostanete ihned po podpisu smlouvy v hotovosti na ruku, takže nutnost zřízení bankovního účtu a čekání na příchozí platbu odpadá.

Pokračování článku  Hotovostní půjčky jsou alternativou pro žadatele bez vlastního účtu

Vzhledem k bezprostřednímu předání peněz z ruky do ruky hned po podpisu smlouvy, nehrozí při této formě úvěrování tolik obávané nebezpečí z podvodu v podobě poplatků předem. A ještě je tu jedna klientská výhoda, a sice ta, že půjčky na ruku jsou šancí získat okamžitě finanční prostředky na cokoli i pro ty, kterým byla zamítnuta bankovní půjčka.

Nevýhody půjčky na ruku

A co se týče nevýhod a výše rizikovosti půjčky na ruku, které hovoří proti ní, pak je to zcela nepochybně vyšší úroková sazba a spolu s ní také vyšší RPSN. Takže z hlediska rizikovosti pro dlužníka jsou na tom půjčky na ruku naprosto stejně jako další nebankovní půjčky.

POZOR: Je zapotřebí se před podpisem smlouvy pečlivě seznámit se všemi hrozícími sankcemi, s přesnou výší dlužné částky a neměli bychom opomenout ani předpis jednotlivých splátek ve splátkovém kalendáři.

Kde a jak lze půjčky na ruku sjednat

Půjčky na ruku jsou úvěrovým produktem, který poskytují spíše nebankovní instituce a soukromí investoři – více si přečtěte zde . A co se způsobu vyřízení nebankovní půjčky na ruku týče, pak je nejsnazší volbou navštívit příslušné internetové stránky oné nebankovní instituce, kde prostřednictvím jednoduchého formuláře o výpůjčku zažádáte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *