Půjčky na směnku od lichvářů jsou spojeny hlavně s negativy!

Půjčit si dnes můžeme nejenom u bank, ale také u nebankovních společností, nebo u soukromých osob. U nich samozřejmě nemusí být půjčka nic komplikovaného a v některých případech je to i výhodné. Ne však vždy. Jsou totiž i situace, kdy to může být poměrně nevýhodné. A to ve chvíli, kdy hledáme půjčky na směnku od lichvářů.

Právě ty dnes patří mezi nejméně doporučovanou možnost a i my v ní spatřujeme mnoho rizik. Proto je dobré se této půjčce vyhnout. A proč? To si řekneme.

Půjčky na směnku od lichvářů spojeny s vysokým úrokem

Hlavním negativem je zcela jistě to, že je tento typ půjčky spojený s vysokým úrokem, který nám může být účtován. A pokud o něm mluvíme, můžeme mít na mysli i desítky procent za několik málo dní. Jsou ale i mnohem horší podmínky, a tak je třeba dávat si skutečný pozor.

Zvláště ve chvíli, kdy peníze skutečně chcete a tak se málokdy rozhodujete skutečně racionálně. To ostatně dokládá i zpráva z Novinek, kde je uvedeno: „Podle předkladatelů návrhu se však lichva v Česku stala byznysem s lidskou chudobou a jinak ji zastavit není možné. Obětí lichvy se stalo i mnoho lidí, kteří se půjčkou „za každou cenu“ snažili řešit svízelnou životní situaci, například po ztrátě zaměstnání.“

Pokračování článku  Kde je poskytována půjčka na směnku ihned? Praha je jedním z měst

Pozor na tvrdé vymáhání

Kromě samotných úroků, které mohou být účtovány i několikrát, třeba ve chvíli, kdy se zdržíte, mají půjčky na směnku od lichvářů další negativum. A tím je tvrdé vymáhání. První možností je samozřejmě klasika, a to konkrétní platební rozkaz, který vydá soud. Jelikož je směnka dobře uznatelným dokumentem, je jasné, že soud v tomto směru jedná velmi rychle a bez zbytečných odkladů.

Druhou možností ale může být situace, kdy daný lichvář vymáhá peníze pomocí svých pomocníků, kteří se nebojí zajít až k fyzickému násilí, stejně jako k zastrašování nebo vyhrožování. A to nejenom vaší osobě, ale třeba i vaší rodině. I to vede k tomu, že vám může způsobit výrazné osobní problémy.

Pozor na to, co podepisujete

Jak jsme zmínili, směnka je poměrně jednoduchým dokumentem, ale přesto bychom si měli dát pozor na to, co konkrétně podepisujeme. Mezi hlavními údaji by mělo být především toto:

  • Kolik vrátíme
  • Kdy částku vrátíme
  • Jakým konkrétním způsobem peníze vrátíme

Takto by to mělo být v ideálním případě. Jsou ale i situace, kdy je podepisována takzvaná bianco směnka. To je v případě lichvářů velmi oblíbený trik, jak vás připravit o další peníze. Takové půjčky na směnku od lichvářů totiž spočívají v tom, že na směnce není uvedena konkrétní částka a tak si ji tam případný poskytovatel peněz později sám dopíše. A je na něm, kolik to bude.

Pokračování článku  Čím jsou charakteristické podvodné půjčky?

Nalákat se však nedejte ani na velmi benevolentní podmínky, jelikož u nich může hrozit to, že po vás bude vyžadován poplatek předem. A pokud ho zaplatíte, můžete počítat s tím, že daného člověka, ani své peníze už nikdy neuvidíte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *