Deadline Debt Money Clock Pay  - geralt / Pixabay

Registr dlužníků: Kdy ho zkontrolovat? A na co si dát pozor?

Odjakživa platí pravidlo: „Důvěřuj, ale prověřuj.“ Pokud jste se rozhodli přijmout nového nájemníka nebo začít s někým spolupracovat, není od věci si ho nejprve pořádně prověřit. Můžete se vyhnout nepříjemnostem, které se poté jen velmi těžko napravují.

Při prověřování začněte od nuly

I když by se mohlo na první pohled zdát, že někoho znáte, nemusí tomu tak ve skutečnosti být. Právě proto byste při jeho prověřování měli začít od nuly. Kromě toho, že se poptáte svých známých a přátel, byste se o dané osobě měli pokusit zjistit co nejvíce i na internetu.

V tomto případě vám mohou hodně pomoci sociální sítě, kde na sebe lidé často prozradí mnohem více než v reálném životě. V souvislosti s tím zkontrolujte i příslušné rejstříky včetně toho obchodního, ve kterém najdete veškeré dostupné informace o podnikání prověřované osoby.

Nezapomeňte na registr dlužníků

Pokud máte dluhy, eviduje vás automaticky příslušný registr dlužníků. V ČR existuje hned několik registrů, které evidují dluhy klientů bank, nebankovních společností a různých poskytovatelů služeb.

Pokračování článku  Kvalitní obalový materiál je základem každého e-shopu. Nebojte se investovat do ochrany zboží během přepravy

Mezi ty nejznámější se řadí:

  • SOLUS
  • Bankovní registr klientských informací
  • Nebankovní registr klientských informací

Ty však můžete kontrolovat pouze ve spojitosti s vlastním jménem. Svého člověka si tedy budete muset proklepnout jiným způsobem. Jedním z nich je například insolvenční rejstřík, ve kterém se dozvíte, zda daná osoba nevyhlásila osobní bankrot, nebo dokonce není v procesu oddlužení.

Zaměřte se na exekuce

Velká část lidí může procházet exekucí, aniž byste o tom věděli. Proto se tuto skutečnost vyplatí ověřit v evidenci exekucí. V ní jsou vedeni všichni dlužníci, na které bylo vydáno exekuční řízení. Se vším vám pomůže web exekuceinfo.cz.

Jeho prostřednictvím si můžete prověřit jméno osoby jednoduše online během pár minut. Stačí, když vyplníte údaje o vybrané osobě, zaplatíte poplatek, vyberete dodací údaje a máte hotovo. Hned víte, zda je daný dlužník v exekuci, nebo naopak.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *