Woman Thinking Money Debt Credit  - Tumisu / Pixabay

Registr exekucí – aneb důvěřujte, ale prověřujte

S růstem počtu dlužníků roste i počet exekucí, kterých jsou ročně zahájeny tisíce. Bohužel do takové situace se může dostat každý, kdo není schopen splácet své závazky nejen bankám či nebankovním společnostem, ale i státním institucím včetně zdravotních pojišťoven. Jen málokdo se však svěří s tím, že si zrovna prochází takovým procesem, a právě proto není od věci si danou osobu v tomto ohledu prověřit.

Nebojte se prolustrovat své blízké

Důvěra je důležitá, ale nesmí se to s ní přehánět. I když máte své blízké buď ve svém osobním životě, či práci rádi, neměli byste se bát si je v případě nutnosti prověřit. Exekuční řízení může být totiž vydáno na kohokoli, aniž by o tom jeho okolí vědělo.

Problém může nastat například v případě, že má dlužník zapsané trvalé bydliště na vaší adrese, kvůli čemuž se mohou jeho problémy přesunout i na vás. Pokud tedy máte pochyby, že není vše tak, jak má být, určitě si udělejte menší průzkum. S tím vám pomůže exekuční registr, jehož prostřednictvím během pár minut zjistíte, jak se věci ve skutečnosti mají.

Prověřit exekuční registr byste měli u:

  • členů rodiny
  • obchodních partnerů
  • nových nájemníků
  • zaměstnanců
  • majitelů nemovitostí, které kupujete

Vystavte si výpis z registru exekucí za pár minut

Abyste si mohli ověřit, zda je vámi vybraná osoba v exekuci, budete si muset nechat vystavit výpis z registru exekucí. Žádost o něj můžete vyplnit jednoduše online, a to během pár minut. Jediné, co k tomu budete potřebovat je jméno a datum narození dlužníka.

Postup je následovný:

  1. Zadejte jméno a příjmení a datum narození osoby, kterou chcete prověřit (namísto těchto údajů můžete zadat i IČO či rodné číslo).
  2. Uhraďte poplatek ve výši 218 Kč prostřednictvím platební brány PayU.
  3. Po přijetí platby vám bude ihned zobrazen výpis z registru exekucí.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *