Rychlá půjčka bez příjmu? Jak vypadá a kdy ji využít?

Dávno neplatí, že jsme při žádosti o peníze nutně odkázáni pouze na nabídku bankovní domů, které se na našem území nacházejí. Alternativou jsou i nebankovní společnosti. Kromě klasických nebankovních půjček však existuje i rychlá půjčka bez příjmu.

Ta je dnes možností, jak si může o peníze požádat opravdu každý, bez složitého prověřování. A ačkoliv je na našem trhu skutečně pouze krátce, je spojena s tím, že jí využívá opravdu obrovské množství lidí. Pojďme se na ni podívat blíže.

Začneme podmínkami získání

Ty jsou určitě to nejdůležitější, jelikož nám řeknou, zda na půjčku máme nebo nemáme nárok. Ve většině případů ale lidé nárok mají. Jediné, co bývá třeba splnit je plnoletost, platný doklad totožnosti, tuzemské občanství a bankovní účet. Co nevadí, to je záznam v registru, do kterého není nahlíženo. Stejně tak není třeba dokládat potvrzení, ani jiné informace o příjmu. A tak je půjčka ideální třeba pro nezaměstnané, nebo pro studenty či důchodce.

Pokračování článku  3 nejlepší půjčky bez registru

Jak na žádost?

I ta je extrémně jednoduchá. Stačí totiž vyplnit online formulář, ale stejně tak i zaslat SMS zprávu v příslušném tvaru. Tím je celá žádost podána a spouští se automatický schvalovací proces. Ten dnes nemusí trvat déle, než několik minut. Poté se dozvídáte, zda byla vaše žádost schválena. A pokud ano, už se peníze odesílají na váš účet.

Zde musíme podotknout, že jsou společnosti, které celý proces zdržují dalšími podmínkami a potřebami. Patří mezi ně třeba povinnost zasílat registrační poplatek, nebo povinnost poslat naskenované doklady. Takovým společnostem je vhodné se vyhnout, pokud na peníze spěcháte. Stejně tak je dobré vyhnout se nováčkům a pochybným firmám. Mezi ty kvalitní a ověřené patří:

  • Ferratum
  • CreditON
  • Zaplo

Kolik rychlá půjčka bez příjmu nabídne?

Sumy, které lze získat, jsou poměrně variabilní a opět platí, že záleží hlavně na samotném poskytovateli a jeho přístupu. Obecně ale není problémem požádat si o startovní částku 500 Kč, stejně jako sumy v řádech tisíců korun, či o nejvyšší hranici 10 – 20 tisíc korun. I tímto směrem někteří poskytovatelé jdou. Charakteristickým faktem, který rychlá půjčka bez příjmu má, je také splatnost. Půjčené peníze totiž nevracíme měsíčně, ale jednorázově, v konkrétní datum splatnosti., To může být v řádech dní, jednoho měsíce, ale i 1,5 měsíce. Opět záleží na daném poskytovateli. A jak peníze využijete, je na vás. Viz citace z Kredito24: „Neříkáme Vám, co dělat s penězi. Můžete je použít na jakýkoliv účel.“

Vyplatí se?

Z hlediska standardních úrokových sazeb určitě ne. Je třeba myslet na to, že za desetitisícovou půjčku měsíčně přeplatíte i 30 procent. Stejně tak vás úroky čekají třeba při prodloužení splatnosti. Na řešení krátkodobých problémů sice může být dobrá, ale pokud si nejste jisti bezproblémovým splacením, vyhněte se jí.

Pokračování článku  Proč jsou nebankovní půjčky ihned na účet tak oblíbené?

Stejně tak se jí vyhněte i v případě, kdy ji chcete využít jako alternativu ke klasické půjčce, jelikož to také není výhodné. Na druhou stranu dobrou cestou je využít aktuálních lákadel některých poskytovatelů, kteří nabídnou první půjčku zdarma.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *