Rychlá SMS půjčka pomůže ve finanční nouzi

Dostat se do finančních problémů může každý z nás. Často stačí nenadálý výdaj, opožděná výplata, nebo nižší příjem, než na který jsme byli zvyklí. Samozřejmě pro peníze je možné zajít k našim známým, ale pokud se nechceme nutně ponižovat, je vhodnou alternativou rychlá SMS půjčka. Ta je spojena se segmentem nebankovních půjček a konkrétně spadá do oblasti půjček před výplatou, které jsou též nazývány jako mikropůjčky.

Co může rychlá SMS půjčka nabídnout?

Primárně jsou to samozřejmě peníze, ale mnohem důležitější je vědět, za jakých podmínek. Jak už napovídá sám její název, ona žádost nemusí proběhnout ani papírovou formou, ani online formou. Jediné, co totiž stačí, je zaslání SMS zprávy v uvedeném tvaru na konkrétní telefonní číslo. Pokud si příklad takové zprávy ukážeme na jednom z nejznámějších poskytovatelů, a to společnosti Ferratum, potom má tvar: „FER Částka Jméno Příjmení Doba splatnosti Rodné číslo Číslo OP Bankovní spojení Adresa Město PSČ“.

Konkrétně u tohoto poskytovatele si můžeme půjčit až 10 000 Kč, ale jsou i jiní, kde se sumy pohybují výše či níže. Co však bývá poměrně standardní klasikou, to je délka splatnosti, která je v rozmezí několika dní, přičemž maximum bývá jeden kalendářní měsíc.

Pokračování článku  Získat dnes lze i půjčku bez registru, pozor ale na zadlužení

Bez schůzek, papírování a prověřování

Co patří mezi další velké pozitivum, jaké rychlé SMS půjčky mají, to je i absence jakýchkoliv složitých procesů během žádosti. Nejenom, že není třeba osobních schůzek, ale není třeba ani žádného papírování, nebo prověřování bonity. S tím souvisí to, že jako žadatelé nebudete prověřovaní v bankovních a nebankovních registrech, nebo nebudete muset dokládat příjem. Vždy ale záleží na konkrétní společnosti a tak je dobré prověřit si jejich podmínky. Pokud vyhovují, není problém získat peníze i do 15 minut od žádosti

Ne vždy je proces schválení tak rychlý

Ze zkušenosti mnohých zákazníků ale jasně vyplývá, že ne vždy je proces vyřízení skutečně tak jednoduchý, jak je na první pohled sdělováno. Mnoho poskytovatelů záměrně zatajuje klíčové informace, které mají negativní vliv na to, jak jednoduchý je proces získání. Mezi ta hlavní negativa rozhodně patří:

  • nutnost vytištění a podpisu smlouvy
  • nutnost poslat naskenované doklady
  • nutnost poslat korunové registrační poplatky
  • nutnost sdělovat příjem a zaměstnavatele

Zdarma, nebo za vysoké poplatky

Počet poskytovatelů této půjčky se stále zvyšuje a konkurence se tak jasně přiostřuje. To s sebou nese i několik pozitiv, a to primárně takových, že někteří poskytovatelé již nabízejí první půjčky zcela zdarma – tedy bez poplatku.

Pokračování článku  Co nám může nabídnout Kredito24 půjčka?

Ačkoliv je to na první pohled velmi výhodné, zpoždění s vrácením v termínu již bývá trestáno standardním poplatkem, který může v rámci daného měsíce činit až 30% dané částky. A půjčit si 10 000 Kč a za měsíc vrátit 13 000 Kč rozhodně nijak výhodné není.

One comment

  1. potřebuju půjčit 150000 sem v brindě pomozte mi prosím děkují moc stanislav kuneš

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *