Rychlé půjčky bez doložení příjmu jsou dobrým pomocníkem, ale zlým pánem

Na stránkách mnohých úvěrových společností, které v tomto segmentu podnikají, se můžeme setkat s desítkami pozitivních reakcí, jako jsou třeba věty typu: „Děkuji za velmi rychlé vyřízení půjčky a navržení nejlepšího řešení. Jsem velmi ráda, že jste mi pomohli.“ Ačkoliv na jednu stranu to může být skutečně pravdivé sdělení, je třeba stále vidět to, co se nachází přímo za ním. Jsou to především vysoké úroky a poplatky, které tak tuto jinak poměrně zajímavou možnost úvěru značně znevýhodňují.

Pro představu uvedeme, že výjimkou není ani měsíční úročení ve výši 30 procent.

Menší částky a krátký termín splatnosti

Pokud se podíváme na konkrétní charakteristiku tohoto úvěrového produktu, musíme začít tím, že rychlé půjčky bez doložení příjmu se pohybují v segmentu takzvaných mikropůjček, neboli půjček před výplatou. To znamená jediné, a to menší částky, které lze získat. V daném směru se konkrétně jedná o sumy od několika set korun, po horní hranice, které bývají ve výši 12 000 Kč. Podobně jsou na tom i SMS půjčky, jejichž výhody a nevýhody byly popsány tady.

Pokračování článku  Jak vybrat správnou půjčku? Rozhodně to není nic lehkého!

Konkrétní výběr má často v rukou samotný klient, který si také vybere splatnost, a to v rozmezí 1 – 30 dní. Tu je u většiny poskytovatelů možné prodloužit, ale za poplatek.

Rychlé půjčky bez doložení příjmu nabídnou snadné podmínky

S čím je tento segment také přímo spjatý, to je určitě jednoduchost. Vždyť o rychlé půjčky bez doložení přijmu lze požádat nejenom prostřednictvím internetu, ale třeba i prostřednictvím SMS zprávy. I samotné vyřízení se navíc obejde bez jakéhokoliv papírování, nebo osobních schůzek. A tak to hlavní, co je v daném směru nutné splnit, je:

  • plnoletost,
  • trvalé bydliště na území ČR,
  • tuzemské státní občanství,
  • vlastnictví bankovního účtu.

Právě na něho jsou poté zasílány peníze, o které je požádáno. A to bez toho, aby byly jakkoliv ověřovány registry, nebo aby bylo nutné dokládat třeba potvrzení o příjmu, a to ať už z klasického zaměstnání, nebo z podnikatelské činnosti. Tím se půjčka otevírá i problémovým klientům.

Vyřízení rychlé půjčky bez doložení příjmu za pár minut

Díky celému tomuto procesu je jasné i to, že vyřízení půjčky opravdu netrvá nijak zvlášť dlouho. Pomineme-li poskytovatele, u kterých je třeba ještě zasílat korunové registrační poplatky, nebo skenovat smlouvy a doklady, může být vše hotové skutečně za pár minut – často je limitem jedna hodina. V danou chvíli jsou tak peníze odeslány, a jelikož řada společností vlastní více bankovních účtů, posílají sumy v rámci stejných bank, aby byly připsány skutečně okamžitě.

Pokračování článku  Banka nebo nebankovní společnost?

Na co je možné peníze použít?
Důležité je v souvislosti s tímto produktem vědět i to, na co vlastně může být využitý. V tomto směru se nabízí ta prvotní forma, a to řešení problémů s malou výplatou, nebo nečekaným výdajem. Jelikož se ale jedná o půjčku neúčelovou, lze peníze využít skutečně na cokoliv, bez jakéhokoliv omezování.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.