Spolehlivý poskytovatel půjčky je základ

Můžete si vybrat půjčku, která na první pohled vypadá výhodně, ale nejdůležitější je stejně spolehlivý poskytovatel takové půjčky.

Bohužel v současnosti existuje mnoho lidí nebo firem, které si říkají poskytovatelé půjček, ale jejich jediným cílem je zájemce o půjčku nějakým způsobem podvést.

Díky stále narůstajícímu počtu podvedených lidí mají poskytovatelé půjček, především nebankovních, dosti špatnou pověst a už dopředu bývají podezíráni z podvodu.

Jedině bez poplatku předem

Je-li pro Vás nutností vzít si půjčku, rozhodně neplaťte žádné poplatky předem. Základem je vždy dostatek informací o poskytovateli i půjčce, kterou nabízí. Ověřte si poskytovatele v různých rejstřících, zkuste najít zkušenosti s tímto poskytovatelem nebo nabízenou půjčkou od lidí, kteří již takovou možnost využili. Jinak se Vám lehce může stát, že zaplatíte ne malou částku napoplatcích a žádný úvěr pro Vás vyřízen nebude.

Poradíme, že … lepší je se obrátit se na prověřené a osvědčené poskytovatele půjček.

Poplatek až po poskytnutí úvěru

S poplatkem za vyřízení nebo sjednání úvěru počítejte, ale solidní poskytovatel ho bude chtít až po vyplacení úvěru na Váš účet a většinou si ho rovnou strhne z vyplácené částky. Nenechte se oklamat tím, že poskytovatel tvrdí, že sice zaplatíte poplatek předem, ale že Vám v případě neposkytnutí úvěru bude vrácen. Ve smlouvě jsou většinou schované různé podmínky (často uvedené na nenápadném místě, těžko srozumitelným jazykem a napsané miniaturním písmem), na jejichž základě Vám pak nic vráceno nebude.

Pokračování článku  Home Credit půjčka vám vrací splátky

Pozor na půjčky po telefonu

Inzerátů, které Vám nabízejí půjčku po zavolání na určité číslo, je nekonečně mnoho. Nabídkám volání na linky 900 a další čísla se raději vyhněte obloukem. Poplatek za nic zde nezaplatíte, ale protelefonujete. Mnohdy díky různým přesměrováním vůbec nebudete vědět, že voláte na velmi drahou linku a rozhovor s operátory Vás může přijít řádově na tisíce korun.

Podvodné společnosti v této oblasti žádné půjčky nesjednávají, se zájemcem dlouze pohovoří a jejich příjem pak plyne z drahého volání.

Photo by xJason.Rogersx

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *