Spolehlivý poskytovatel půjčky je základ

Můžete si vybrat půjčku, která na první pohled vypadá výhodně, ale nejdůležitější je stejně spolehlivý poskytovatel takové půjčky.

Bohužel v současnosti existuje mnoho lidí nebo firem, které si říkají poskytovatelé půjček, ale jejich jediným cílem je zájemce o půjčku nějakým způsobem podvést.

Díky stále narůstajícímu počtu podvedených lidí mají poskytovatelé půjček, především nebankovních, dosti špatnou pověst a už dopředu bývají podezíráni z podvodu.

Jedině bez poplatku předem

Je-li pro Vás nutností vzít si půjčku, rozhodně neplaťte žádné poplatky předem. Základem je vždy dostatek informací o poskytovateli i půjčce, kterou nabízí. Ověřte si poskytovatele v různých rejstřících, zkuste najít zkušenosti s tímto poskytovatelem nebo nabízenou půjčkou od lidí, kteří již takovou možnost využili. Jinak se Vám lehce může stát, že zaplatíte ne malou částku napoplatcích a žádný úvěr pro Vás vyřízen nebude.

Poradíme, že … lepší je se obrátit se na prověřené a osvědčené poskytovatele půjček.

Poplatek až po poskytnutí úvěru

S poplatkem za vyřízení nebo sjednání úvěru počítejte, ale solidní poskytovatel ho bude chtít až po vyplacení úvěru na Váš účet a většinou si ho rovnou strhne z vyplácené částky. Nenechte se oklamat tím, že poskytovatel tvrdí, že sice zaplatíte poplatek předem, ale že Vám v případě neposkytnutí úvěru bude vrácen. Ve smlouvě jsou většinou schované různé podmínky (často uvedené na nenápadném místě, těžko srozumitelným jazykem a napsané miniaturním písmem), na jejichž základě Vám pak nic vráceno nebude.

Pokračování článku  Bezúčelná půjčka od ČSOB až na 7 let

Pozor na půjčky po telefonu

Inzerátů, které Vám nabízejí půjčku po zavolání na určité číslo, je nekonečně mnoho. Nabídkám volání na linky 900 a další čísla se raději vyhněte obloukem. Poplatek za nic zde nezaplatíte, ale protelefonujete. Mnohdy díky různým přesměrováním vůbec nebudete vědět, že voláte na velmi drahou linku a rozhovor s operátory Vás může přijít řádově na tisíce korun.

Podvodné společnosti v této oblasti žádné půjčky nesjednávají, se zájemcem dlouze pohovoří a jejich příjem pak plyne z drahého volání.

Photo by xJason.Rogersx

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *