Tipy na zlepšení osobních financí během COVIDu-19

COVID-19 nejenže zastavil běžný běh našich životů, ale způsobil i pád ekonomiky hluboko do zemského jádra. Pokud nás prodej a vyjednávání ve stavebnictví něco učí, pak to, že v těchto temných časech je nezbytné, abyste se sami naučili umění finančního řízení a připravili se na nadcházející krizi. Rozvoj vašeho stavebního podnikání navíc vyžaduje také pokročilé znalosti finančního řízení.

Dnes probereme informativní seznam kroků, které můžete podniknout, abyste se během pandemické výluky nedostali do žádných nepředvídaných finančních překážek. Pojďme se na ně podívat.

Přehodnoťte své nezbytné výdaje

Chcete přežít pandemii COVID-19? Dobře, zůstaňte věrni sociálnímu odstupu a přehodnoťte své základní výdaje. Prozatím musíte pozastavit své volnočasové aktivity, požitky a extravaganci. Je čas uplatnit pravidla nezbytných výdajů.

Co potřebujete, co je nezbytné pro vaše přežití? Jídlo, nájem, potraviny a další věci každodenní potřeby. Dbejte na to, abyste neutráceli za věci, které nepotřebujete a které nejsou nezbytné. Našetřete si na nezbytné věci, protože pandemie může trvat měsíce, než konečně skončí.

Začněte u svých příjmů a majetku

Nepředvídaná pandemie je tedy tady a svět se mění ve futuristickou dystopickou krajinu sci-fi filmů. Místo toho, abyste se s obavami zabarikádovali ve svém domě, musíte začít sepisovat seznam svých výdajů a vyhodnocovat své příjmy a majetek. Pokud chcete ušetřit, zkuste využít Signal Nábytek slevový kód nebo Mobelix slevový kupon.

Pokračování článku  Máte půjčku? www.cetelem.cz klientská zóna vám i umožní spravovat

Jakmile budete mít jasnou představu o tom, jak na tom jste, budete vědět, kam se vydat. Sepište si vše, co vlastníte. Udělejte si seznam svých nadcházejících příjmů a podívejte se na svůj majetek. Musíte vědět, co vám leží na stole, abyste mohli uspořádat svůj finanční stav tak, aby hrál ve váš prospěch.

Vytvořte si nouzové úspory

Nyní, když víte, co máte a jak jste na tom s finanční situací, budete lépe vybaveni pro budování nouzových úspor. Nyní je ten správný čas to udělat. Pokud nás prodej a vyjednávání ve stavebnictví něco učí, pak to, že nouzové úspory se vždycky hodí.

Jak si vytváříte nouzové úspory? Vezmete v úvahu své výdaje, základní potřeby, aktuální zdroje a nezbytné výdaje. Pak dáte dohromady vše, co vám leží po ruce, a ujistíte se, že je to vyšší než potřebná částka.

Pokud máte méně peněz, než jsou vaše výdaje, musíte rozmrazit svůj majetek, vybrat hotovost a vše spojit, abyste si vytvořili nouzové úspory.

Roztřiďte si výdaje v rozpočtu do kategorií

Nyní je čas na kategorizaci vašich rozpočtových výdajů. To znamená, že si musíte sednout a rozdělit své výdaje do různých skupin, jako je cestování, jídlo, četba, nezbytné potřeby, finance, potraviny atd.

Jakmile vše roztřídíte do různých sad, dalším krokem je stanovit u každé kategorie prioritu z hlediska nezbytnosti. To znamená, že vše s vysokou prioritou dostane vyšší rozpočet než kategorie dole pod ní. To vám umožní pochopit, co potřebujete nejvíce a jak byste za to měli utratit peníze. Ušetřit můžete také pokud využijete Zalando Lounge slevový kupon.

Pokračování článku  Sázení v sázkových kancelářích – riziková hra, nebo zajímavá forma přivýdělku?

Kromě toho, jakmile budete mít úspory pro případ nouze, musíte si vyčlenit měsíční rozpočet na následující 4 měsíce (čtvrtletí). Tak budete vědět, kolik peněz můžete v následujícím měsíci utratit a jak by měly být rozděleny do různých kategorií. Nebudete tak zaskočeni nízkým peněžním tokem.

Sledujte své úvěrové skóre

Tato pandemie může snadno snížit vaše kreditní skóre a můžete ztratit důvěryhodnost jako věřitel. Proto musíte pochopit, jak sledovat své úvěrové skóre i v dobách temna.

Pokud tedy můžete, měli byste pravidelně platit splátky úvěru a dbát na to, aby vaše úvěrové skóre zůstalo vysoké. To zajistí, že až se z pandemie dostanete, nebudete muset bojovat s nízkým úvěrovým skóre a dělat si pak starosti. Opatrnost je lepší než léčba, proto se o vše začněte starat hned teď.

Musíme však zmínit, že kreditní skóre patří do kategorie pod jídlo, nájem a další nezbytnosti. Poté, co každý měsíc utratíte za nezbytné a potřebné věci, musíte zjistit, kolik můžete ušetřit na udržení kreditního skóre na normální úrovni.

Rozhodujte se moudře

No, to platí pro každou situaci, pandemii, r bez pandemie. Moudrá rozhodnutí vždy udrží vaše finanční zdraví a ochrání vaši kapsu před zbytečným vyčerpáním.

Umění prodeje a vyjednávání ve stavebnictví nás učí, že moudrá rozhodnutí nás vždy uchrání před jakýmikoliv zbytečnými problémy ve finanční oblasti. Dělat moudrá rozhodnutí v době krize znamená, že musíte omezit své nepodstatné položky a požitky z pocitu viny. Utrácejte jen to, co musíte, a všechno ostatní si nechte na horší časy, které v této pandemii vypadají téměř jako každý druhý den.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *