Cold Drink Lime Drink Cocktail  - PhotoMIX-Company / Pixabay

Trpíte únavou v zaměstnání? Známe možné příčiny

Únava v práci pro někoho není překvapivým jevem a pocit nedostatku energie jednoduše přisuzuje tomu, že zkrátka musí pracovat a vynakládat tak nějakou aktivitu. Možná i vás tu a tam přepadne vyčerpání, které vás sice v práci zpomalí a třeba vám i zkazí náladu, ale jinak mu nepřikládáte žádnou váhu. Věřte nebo ne, ale za únavu mnohdy nemůže ani tak vaše práce, jako vy sami!

Často se totiž dopouštíte základních chyb, které vaše tělo připravují o potřebnou energii, která vám následně chybí při plnění pracovních úkolů a práce vás nebaví, vy se nudíte a kolikrát i podřimujete nad pracovním stolem.

Chcete vědět, co děláte špatně? Pak si nenechte ujít následující řádky!

Kofeinová bomba

Sáhnout v závalu vyčerpání po šálku silné kávy je jedno z nejrychlejších řešení, ke kterým se můžete v podobných situacích uchýlit. Ne nadarmo jsou součástí pracovišť automaty na kávu, které vám po stisku několika tlačítek okamžitě připraví tento životabudičný nápoj.

Jenže pozor – káva vám sice na chvíli dodá energii a dokáže vás probrat, jenže poté přijde daleko větší útlum, což rozhodně není dobře. Proto to s kávou moc nepřehánějte, byť budete sebevíce unavení!

Pokračování článku  Víme, jaké nejčastější chyby dělají žadatelé o zaměstnání
Coffee Cup Drink Caffeine Espresso  - KrzysiekWrobel / Pixabay
KrzysiekWrobel / Pixabay

Přidušený mozek

Že váš mozek potřebuje kyslík k tomu, aby mohl fungovat, určitě moc dobře víte. Jestliže si ale během dne několikrát nevyvětráte a nepustíte si tak do místnosti čerstvý vzduch, váš mozek přestane fungovat naplno a to se projeví ztrátou nálady i energie.

Na škodu nejsou ani chvilková dechová cvičení, kterým se několikrát během dne můžete věnovat.

Prázdný žaludek

Odbýváte se díky práci na jídle? Nedodržujete polední přestávky a místo toho sedíte za počítačem a klapete další tiskové zprávy? Pak věřte, že i tohle je důvod vaší únavy a skutečnosti, že se cítíte podráždění a na vykonávání zadaných úkolů nemáte ani chuť, ani sílu.

Pauzy na oběd mají v zaměstnání svůj jasný důvod a pokud se budete šidit na jídle, pak na tom budete biti jen vy, nikdo jiný.

Dehydratovaný organismus

Obdobě jako s jídlem se to má samozřejmě i s pitím a určitě vás nemusíme dlouze poučovat o nutnosti dodržovat pitný režim – a to platí i pro zaměstnání. Nejlepší volbou je čistá voda bez sladidel a jiných přísad, která dokonale zažene žízeň a vaše tělo zevnitř příjemně ochladí a nabudí k dalším pracovním výkonům.

Pokračování článku  Na co si dát pozor, když hledáme volná pracovní místa?

Jestliže máte problém s dodržováním pitného režimu, naučte se mít neustále před sebou sklenici s vodou. Když na ni budete koukat, automaticky vás to donutí se napít.

The Conference Lecture Lecture Hall  - PhotoMIX-Company / Pixabay
PhotoMIX-Company / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *