Envelope Spam Icon Comment Spam  - jmexclusives / Pixabay

Umíte správně napsat pracovní email?

Psaní a posílání e-mailové pošty je v dnešní době zažitým standardem, bez kterého bychom se neobešli jak v pracovním, tak i soukromém životě. Ačkoli se na psaní e-mailů nezdá vůbec nic složitého, jen správně sestavený a sepsaný e-mail dokáže udělat dojem.

Mnozí z vás psaní tohoto typu pošty nevěnují příliš pozornosti – jednoduše e-mail sesmolíte, odešlete a více se tomu nevěnujete. Jenže právě ona nepozornost může vést k fatálním důsledkům a to nejen v podobě překlepů a hrubek, ale třeba i špatného vyznění obsahu a následného nedorozumění.

Věřte nebo ne, ale napsat obyčejný e-mail se musí umět – a my vám v dnešním článku prozradíme, jak na to!

Dvakrát měř, jednou řež!

Nejčastější chybou v e-mailech jsou bezesporu překlepy a hrubky. Pokud si na tyto drobnosti nedáte pozor, koledujete si o to, že si na vás příjemce pošty udělá své vlastní mínění – a můžete rovnou počítat s tím, že rozhodně nebude kdovíjaké. Proto si před odesláním každého e-mailu jeho obsah důkladně zkontrolujte a raději po sobě dvakrát přečtěte.

Pokračování článku  Tyto ranní návyky vás nakopnou na celý den

Budete tak mít ještě jednu šanci opravit chyby, případně některé věty napsat jinak, upravit tón komunikace.

Naučte se vyplňovat políčko „předmět“

Další velice častou e-mailovou chybou je opomíjení kolonky předmět, což je neodmyslitelná součást každé zprávy. Pamatujte, že předmět v e-mailové poště funguje obdobně jako titulek v novinách, což znamená, že musí zaujmout. Podle něj se adresát rozhodne, zda vašemu e-mailu vůbec bude věnovat pozornost, případně za kolik času mu zrovna vaše zpráva stojí. Vyplnit předmět je docela umění, ale dá se to naučit.

Message Mail Internet Ui Ux Email  - Ksv_gracis / Pixabay
Ksv_gracis / Pixabay

Patřičně se podepište

Do třetice všeho neomylného zmíníme třetí nejčastější chybu e-mailové komunikace a tou  je špatný či dokonce žádný podpis. Nepodepsat se pod vlastní výtvor je neomalenost, proto budeme počítat s tím, že se sice podepisujete, ale špatně.

Je důležité rozeznat typ komunikace. Je samozřejmé, že pokud budete posílat e-mail někomu z rodiny nebo přátel ohledně nákupů nebo večerní akce, podepíšete se svým jménem případně přezdívkou a nikomu na tom nepřijde nic divného. Podepsat se ale stejným způsobem v pracovní a formální komunikaci by byl jasný přešlap.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *