Envelope Spam Icon Comment Spam  - jmexclusives / Pixabay

Umíte správně napsat pracovní email?

Psaní a posílání e-mailové pošty je v dnešní době zažitým standardem, bez kterého bychom se neobešli jak v pracovním, tak i soukromém životě. Ačkoli se na psaní e-mailů nezdá vůbec nic složitého, jen správně sestavený a sepsaný e-mail dokáže udělat dojem.

Mnozí z vás psaní tohoto typu pošty nevěnují příliš pozornosti – jednoduše e-mail sesmolíte, odešlete a více se tomu nevěnujete. Jenže právě ona nepozornost může vést k fatálním důsledkům a to nejen v podobě překlepů a hrubek, ale třeba i špatného vyznění obsahu a následného nedorozumění.

Věřte nebo ne, ale napsat obyčejný e-mail se musí umět – a my vám v dnešním článku prozradíme, jak na to!

Dvakrát měř, jednou řež!

Nejčastější chybou v e-mailech jsou bezesporu překlepy a hrubky. Pokud si na tyto drobnosti nedáte pozor, koledujete si o to, že si na vás příjemce pošty udělá své vlastní mínění – a můžete rovnou počítat s tím, že rozhodně nebude kdovíjaké. Proto si před odesláním každého e-mailu jeho obsah důkladně zkontrolujte a raději po sobě dvakrát přečtěte.

Pokračování článku  Trpíte únavou v zaměstnání? Známe možné příčiny

Budete tak mít ještě jednu šanci opravit chyby, případně některé věty napsat jinak, upravit tón komunikace.

Naučte se vyplňovat políčko „předmět“

Další velice častou e-mailovou chybou je opomíjení kolonky předmět, což je neodmyslitelná součást každé zprávy. Pamatujte, že předmět v e-mailové poště funguje obdobně jako titulek v novinách, což znamená, že musí zaujmout. Podle něj se adresát rozhodne, zda vašemu e-mailu vůbec bude věnovat pozornost, případně za kolik času mu zrovna vaše zpráva stojí. Vyplnit předmět je docela umění, ale dá se to naučit.

Message Mail Internet Ui Ux Email  - Ksv_gracis / Pixabay
Ksv_gracis / Pixabay

Patřičně se podepište

Do třetice všeho neomylného zmíníme třetí nejčastější chybu e-mailové komunikace a tou  je špatný či dokonce žádný podpis. Nepodepsat se pod vlastní výtvor je neomalenost, proto budeme počítat s tím, že se sice podepisujete, ale špatně.

Je důležité rozeznat typ komunikace. Je samozřejmé, že pokud budete posílat e-mail někomu z rodiny nebo přátel ohledně nákupů nebo večerní akce, podepíšete se svým jménem případně přezdívkou a nikomu na tom nepřijde nic divného. Podepsat se ale stejným způsobem v pracovní a formální komunikaci by byl jasný přešlap.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *