Water Bottle Empty Fridge Fridge  - difisher / Pixabay

Umíte si vybrat tu správnou lednici pro vaše potřeby?

Jde o nezbytného pomocníka v každé domácnosti. Lednici bychom však vždy měli vybírat pečlivě. Musí totiž vyhovět všem našim nárokům. A to tak, abychom za ni zároveň neutratili zbytečně moc.

Dnes najdeme na trhu v zásadě dvě kategorie tohoto zboží: s mrazákem  a bez. Jaký typ si tedy zvolit a na co si dát při nákupu pozor?

Obvykle využijeme model kombinovaný

Vzhledem k dnešním nárokům na čerstvost potravin nám jen málokdy stačí obyčejná lednice. Mnohem spíše totiž uplatníme tu se zabudovaným mrazákem. Pokud zvolíme model, v němž je mrazící část integrována dospod, pak se můžeme těšit obvykle na poměrně velký úložný prostor. Potraviny umístěné v chladničce pak budeme mít vždy ve výšce očí.

Naopak mrazák v horní části nabídne obvykle o něco menší užitný objem a k lednici se budeme muset chtě-nechtě ohýbat. Což je, vzhledem k tomu, že ji využíváme obvykle méně často, poměrně nepříjemná nevýhoda.

Náš tip: monoklimatická lednice alias lednice bez mrazáku se uplatní v domácnostech, v nichž se vaří pouze z čerstvých potravin a mrazení tedy není potřeba.

Pokračování článku  Extra panenský olivový olej se bude pod vánočním stromkem vyjímat

Jaká pozitiva má pro vás nachystána americká lednice

Ale ani obyčejná lednice s mrazákem leckdy nemusí vaše nároky uspokojit. V takovém případě doporučujeme tzv. „ameriku“ alias americkou lednici. Ta bývá dvoukřídlá s opravdu velkým užitným prostorem. Obvykle nám dává tentýž objem místa jako dvě obyčejné lednice – a leckdy i nějaký ten bonus navíc.

Tradičně bývá její součástí například výrobník ledové tříště, díky němuž si rychle vytvoříte osvěžující nápoje  i v tom nejparnějším létě. A ještě o něco lepším řešením jsou modely se čtyřmi dveřmi, jež v sobě ukrývají zároveň i mrazák. Uložíte do nich vše, aniž byste se museli příliš ohlížet na místo.

A kde si své nové spotřebiče vybrat? Vyzkoušejte specializovaný e-shop Okay.cz se širokou nabídkou spotřebičů všeho druhu. Potěší vás i výhodné ceny a doprava až k vám domů za velmi dobrých podmínek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *