Uvažujete o podnikání, ale nevíte jak na to?

Už jste slyšeli o tzv. ready-made společnosti? Pokud ne, pak čtěte dál!

Ready-made společnost

Ready-made je taková společnost, která už byla založená, vy si jí pouze zakoupíte. Tím si ušetříte spoustu času a papírování a podnikat tak můžete takřka ze dne na den.

Obrovské výhody spočívají v tom, že:

  • můžete okamžitě začít podnikat
  • ready-made společnost vám ušetří spoustu času a byrokracie
  • nemají absolutně žádné závazky ani pohledávky (to znamená, že se nemusíte bát nákupu zadlužené firmy)
  • nemusíte vkládat základní kapitál

Většina podnikatelů ví, že založení nové firmy není vůbec snadné, a že se jedná o poměrně zdlouhavý proces. Proto volí cestu ready-made firmy. Tento druh společnosti je totiž již zapsán v obchodním rejstříku a má splacený kapitál, proto ho nemusíte vkládat. Firma je založena za účelem prodeje, což znamená, že nevyvíjí žádnou obchodní činnost.

Také má svůj název, sídlo, jednatele a identifikační číslo. Je to vlastně společnost, která pouze hledá svého majitele, který ji odkoupí a zároveň se tak vyhne zdlouhavé byrokracii, která doprovází zakládání úplně nové společnosti.

Pokračování článku  Elektronický podpis dokáže usnadnit život i domácnostem

Pokud mluvíme o ready-made společnosti, ušetří vám dokonce až 10 pracovních dní. Někdy jsou dokonce označované jako “skořápky”, což vychází z anglického názvu “shell company” – doslova “skořápková společnost”.

Jestliže se rozhodnete pro koupi ready-made společnosti, můžete si vybrat nejen druh podnikání, ale dokonce i její historii. To znamená, že si lze vybrat dobu po jakou je společnost zapsána v obchodním rejstříku.

Ready-made společnost je připravena v okamžiku, kdy dojde k odvolání současného jednatele, zvolí se nový a dojde k souhlasu s převodem obchodního podílu. Také je potřeba čekat na valnou hromadu, která se koná prostřednictvím notářského zápisu. Zápis všech těchto změn trvá minimálně 5 pracovních dnů.

Zajímavost
Věděli jste, že v koncept první ready-made společnosti se u nás poprvé objevil v roce 2001? Mezi lety 2007 a 2012 jejich počet vzrostl z 20 na 100.

Prodej ready-made společnosti

Pořízení ready-made společnosti je asi nejsnazší způsob, jak si pořídit novou společnost. Firma je na prodej připravena téměř ihned, jelikož se prodej koná zejména do 24 hodin od prvního kontaktu s klientem.

Pokračování článku  Jak fungují čističky odpadních vod

Pokud se rozhodnete pro nákup ready-made společnosti, čeká vás:

  • jedna návštěva u notáře, potřebujete pouze občanský průkaz a nic víc
  • cena ready-made společnosti je na českém trhu bezkonkurenční a neobsahuje žádné skryté poplatky, a dokonce je včetně DPH!

Velkou výhodou je to, že prodej společnosti ready-made je velice rychlý. Jedná se také o nejvyužívanější způsob pořízení firmy v ČR.

Jestli se rozhodnete pro ready-made společnosti, prodej se pohybuje v cenovém rozpětí už od 14 900,- a výše! No není to skvělý start pro začátek vašeho podnikání?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *