Úvěry na cokoliv jsou dostupné i v nebankovním sektoru

Potřebujete půjčit, aniž byste bance nebo nebankovní společnosti dokládaly využití finančních prostředků? Úvěry na cokoliv patří mezi jedny z nejvíce využívaných finančních produktů na trhu jsou ideální možností jak získat až několik desítek tisíc korun na cokoliv. Kdo je poskytuje a jaké jsou podmínky pro jejich získání? Nejvýhodnější úvěry bez nutnosti dokládání využití finančních prostředků naleznete v bankách.

Úvěry na cokoliv z banky

Bankovní úvěry na cokoliv jsou mimo nižší úrokové sazby ve srovnání s těmi z nebankovních subjektů poskytovány běžně i do vyšší částky (až do cca 800 000 Kč) a s delší lhůtou splatnosti (až do cca 10 let). Žádat je můžete v každé bance, která působí na našem trhu a to dokonce i online (ZUNO, mBank, Air bank).

K tomu, abyste mohli úspěšně projít schvalovacím procesem budete potřebovat kromě dokladů totožnosti i doklad o stálém příjmu a doklad o vašem trvalém bydlišti. Kromě toho, banky nahlížejí i do registru dlužníků, který monitoruje platební schopnost klienta. V případě, že jste v minulosti měli problémy se zaplacením úvěru nebo nějaké faktury, banka vaši žádost o půjčku z tohoto důvodu může odmítnout.

Pokračování článku  Zajímáte se o nebankovní půjčky? A víte, co znamená zkratka BRKI?

Úvěry na cokoli z nebankovních subjektů

Pochopitelně úvěry na cokoliv z nebankovních společností volí spíše klienti, které z různých důvodů odmítly banky. Najdou se však i lidé, kteří z různých důvodů dávají přednost nebankovním úvěrům, které jsou obecně lépe dostupné. Může za to nižší míra byrokracie, což se odráží i na množství dokumentů, které klient musí předložit při žádosti o půjčku.

Z toho důvodu jsou nebankovní úvěry tohoto typu oblíbené mezi lidmi, kteří mají například zápis v registru dlužníků, nižší doložitelný příjem a podobně.

Nebankovní úvěry na cokoliv můžete získat v každé nebankovní společnosti, přičemž však podmínky jednotlivých společností být podstatně odlišné. V případě, že vás banka odmítla a vy máte možnost dokladovat svůj stálý příjem, určitě volte spíše větší nebankovní společnosti jako je Cetelem, Home Credit, které mají velmi podobné podmínky jako banka a které poskytují své půjčky do výšky mnoha set tisíc korun s možností splatnosti několik let. Pokud však potřebujete z různých důvodů peníze co nejdříve, můžete zkusit tzv. expresní úvěry na cokoliv do výšky několika desítek tisíc z nebankovních společností typu Půjčkomat (zde) nebo Ferratum, kde je však splatnost jen 31 dnů.

Pokračování článku  Home Credit půjčka vám vrací splátky

Výhody úvěru na cokoliv

  • Nižší míra byrokracie jako v případě účelových úvěrů
  • Možnost využít finanční prostředky skutečně na cokoliv
  • Dobrá dostupnost v bankovních a nebankovních subjektech
  • Poskytována i bez nutnosti ručení nemovitostí

Nevýhody úvěru na cokoliv

  • Vyšší úroková sazba a RPSN jako v případě účelových půjček

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *