V čem nám osobní bankrot kalkulačka pomůže?

Máte dluhy, které vám přerůstají přes hlavu? Pokud ano, je ideální čas začít je řešit. Pokud nevíte jakým způsobem, rozhodně doporučujeme osobní bankrot. Ten je dnes legální a zákonnou cestou, jak se můžete zbavit svých závazků. Má hned několik klíčových výhod, kam se řadí třeba tyto:

  • Nemusíte splatit vše – nezaplacené dluhy jsou vám odpuštěny
  • Jste chráněni proti věřitelům a exekutorům
  • Dluhy splácíte až 5 let, pomocí splátkového kalendáře

Ze všeho nám tedy jasně vyplývá, že tato možnost rozhodně nezklame nikoho, kdo má zájem své dluhy řešit. Pokud také přemýšlíte nad daným řešením, je prvním krokem osobní bankrot kalkulačka.

Proč nám osobní bankrot kalkulačka pomůže?

Jelikož je doporučována jako první krok, může vám pomoci v tom, abyste si uvědomili, jak na tom konkrétně jste, jak velké jsou vaše dluhy a jak dlouho budete splácet. Stejně tak vám může říci i to, jak velká bude vaše měsíční splátka. To vám pomůže udělat si jasný obrázek o tom, jak bude vaše oddlužení vypadat. Jelikož žádost podáváte sami, je dobré vycházet z údajů, které vám osobní bankrot kalkulačka řekne. Ty je dobré zanést do vaší žádosti, jelikož pokud vám vyhovovali už v rámci samotné kalkulačky, jistě budou vyhovovat i soudu. Pokud ne, může dojít k úpravám.

Pokračování článku  Je lehké se zadlužit. Řešením může být osobní bankrot

Co vše budete potřebovat?

Aby mohla kalkulačka spočítat vše skutečně objektivně a přesně, je dobré znát několik důležitých informací, které jsou spojeny s vašimi dluhy. V první řadě to, zda požádáte o oddlužení sám, nebo společně s vaším partnerem. Důležitou informací je také to, zda je daným partnerem druh či družka, nebo už manžel a manželka. Roli hraje také počet vyživovaných dětí. Oddlužení má sice za cíl pomoci vám z dluhů, ale rozhodně nechce jakkoliv snížit kvalitu vašeho života, zvláště s ohledem na vaše potomstvo.

Dále je třeba připravit si jednu z nejdůležitějších informací, kterou osobní bankrot kalkulačka bude potřebovat. Její výše aktuálních dluhů. Ty zjistíte poměrně snadno. Nejlépe to lze z došlých upomínek, kde je uvedena jedna z posledních, tedy aktuálních částek k danému dni. Kromě dluhů uvádíte také výši vašeho měsíčního příjmu. Buď svého, nebo partnerského, žádáte-li ve dvou. Poslední nezbytností je uvedení, zda máte více věřitelů. Pokud pouze jednoho, nemůže být oddlužení provedeno.

Zjistíte, jak na tom budete

Následným výpočtem už můžete zjistit, co vše můžete z vašeho rozpočtu odevzdávat a jak budou vypadat příjmy vaší rodiny. Mluvíme o tom v souvislosti hlavně s nezabavitelným minimem, které vypadá takto: „Pokud se dlužník dohodne s věřiteli na splátkovém kalendáři, soud rozhodne, jakou část z celkové splátky budou jednotliví věřitelé dostávat. Ta závisí na velkosti dluhu. Jediné peníze, které dlužníkovi zbudou, je nezabavitelná částka, kterou tvoří nezabavitelné minimum navýšené o třetinu zbývající mzdy (maximálně však o 3 032 Kč).“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *