Businesswoman Supervisors Boss  - geralt / Pixabay

Věty, které by neměly být před nadřízenými vysloveny

Ne každý má to štěstí, aby v práci narazil na pohodového nadřízeného, se kterým by bylo možné vtipkovat. Většina z vás proto na pracovišti naráží na šéfa nepohodáře, před kterým je mnohdy lepší prchnout do zaječích.

Pokud ani váš nadřízený nepatří mezi největší týpky, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Známe totiž věty, které byste před ním za žádné okolnosti neměli vyslovit – nemusely by být tím nejlepším plusovým znaménkem pro vaši kariéru.

Víte šéfe, já nemůžu…

Říci vašemu nadřízenému, že něco nemůžete – nebo snad nechcete – by pro vás mohli být dalším zářezem do větve, kterou sami sobě můžete podřezat. Jakmile vás nadřízený o něco požádá a bude to v rámci vaší pracovní náplně, nevytaste se na něho hned s jasnou odpovědí, že to či ono udělat nemůžete. Nikdo nemá rád lidi, kteří bez jediného pokusu hned všechno vzdávají a hází flintu do žita.

Pokračování článku  Umíte správně napsat pracovní email?

Hm, doufám…

Slovíčko „doufám“ si pro konverzaci s člověkem nad vámi raději odpusťte. Zatímco vy jej můžete považovat za projev naděje do budoucna, nadřízený si jej s největší pravděpodobností vysvětlí jako náznak nejistoty a vašeho nízkého sebevědomí.

Mnohem lepší je v podobných chvílích odpovídat s větším pozitivním nádechem, šéf to rázem přijme úplně jinak.

Ne…

Říci na něco šéfovi ne? Kdo si to v dnešní době může dovolit?! Samozřejmě v případě, kdy po vás nadřízený bude žádat něco, co bude v rozporu s vaší pracovní náplní, pak je možné projevit nesouhlas. Ovšem jakmile vám jen zadá další úkol nebo práci navíc, se kterou sice nebude souhlasit, pak by vám tato odpověď mohla pěkně zavařit.

Copak nevíte, že šéfovi se musí vyhovět?

Boss Entrepreneur Love Money  - omsinghrajputray / Pixabay
omsinghrajputray / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *